Wpis z mikrobloga

@stefan_pmp w Polsce. W takim UK Polacy popełniają proporcjonalnie mniej przestępstw niż Brytyjczycy. Uwzględniając błędy statystyczne to różnice są marginalne. Więc jakbyśmy sprowadzili wszystkich Polaków z wysp, to w Polsce zmniejszyłby się udział obcokrajowców, którzy częściej popełniają przestępstwa, a tym samym % przestępców w społeczeństwie.
W takim UK Polacy popełniają proporcjonalnie mniej przestępstw niż Brytyjczycy.


@Silvervend: pytanie czy nie robią tego ze strachu przed policją w obcym kraju i ewentualną deportacją. Kara za drobne przestępstwo dla imigranta jest znacznie poważniejsza niż dla tubylca (bo np. tubylec dostanie 6 miesięcy w zawiasach i 2000 funtów, imigrant 6 miesięcy w zawiasach, 2000 funtów kary i nakaz opuszczenia kraju a więc de facto wygnanie i przymusowa utrata pracy -
@vasco_da_gama: Może cię to zaskoczy, ale Polacy wyjeżdzają za granice pracować.
Może dlatego nie myślą o łamaniu prawa.
Wbrew pozorom to bardzo wartościowi ludzie wyjeżdzają, pracowici, odważni, zorganizowani, samodzielni.
Patola siedzi w Polsce.
Ktoś kto ciągle wypisuje te frazesy, że niby to 3mln patoli z Polski wyjechało to widac, że leczy kompleksy i chce się czymś dowartościować.
@pr0100: no tak, ale przeciętny emigrant się nad tym nie zastanawia czy "akurat to" przestępstwo to "bardzo poważny przypadek". Zresztą samo UK pokazało że deportacja deportacją ale okazuje się że mamy Brexit i wystarczy jakikolwiek criminal record żeby nie dać statusu Settled i jest to całkowicie uznaniowe.

Sam jak siedziałem w Kanadzie na wizie to się pilnowałem żeby w jakikolwiek sposób nie zajść za skórę rządowi Jej Królewskiej Mości - więc
co ty za bzdury wypisujesz.


@pl-PL: nie wiem oczywiście jak jest w UK. Wypowiadam się z perspektywy cudzoziemca który przechodził jako nieobywatel przez ścieżkę imigracji w blisko kulturowej do UK Kanadzie.

I wiem jedno, jako Polak w Kanadzie za "uprawę lekarstwa na jaskrę" nikt wyboru nikomu nie da - wyrok, grzywna oraz deportacja to będzie jedyna opcja i nie masz nic do gadania (tzn. tak by było przed legalizacją, teraz oczywiście
@pl-PL: to skoro nie masz zielonego pojęcia w temacie to po cholerę przychodzisz w wątek i zaczynasz od cytuję "co ty za bzdury wypisujesz"?

Tak jest, trochę rzeczy się tam ostatnio pozmieniało, np. to że UK nie jest już członkiem Unii Europejskiej i obywatele EU którzy chcą tam pozostać po końcu tego roku muszą zaaplikować o status settled (lub pre-settled) który da im indefinite leave to remain

I HMG pisze między