Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy znajdzie sie mirek jezdzacy e39 540i? Najlepiej tski ktory nastukal juz ponad 50kkm. Strasznie choruje na e39 i mam kilka pytan odnosnie uzytkowania, eksploatacji, etc.
#motoryzacja #bmw #pytanie
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kejran: @fbkq: Jest sens sie w to pchac i brac jako daily? Jak wspomnialem choruje na ten samochod. Mysle nad sprzedaza swojego obecnego (Audi a4 b8) i za pieniadze ktore bym dostal kupno 540i, doprowadzenie do dobrego stanu i powolne robienie dalej i jezdzenie nim przez dlugie lata xD
@w__w: według mnie na takie dobre 540i w automacie którym pojeździsz dłużej musisz dać około 25 tysięcy zł. Ja za 3.5 w gazie dałem 14 tysięcy, wsadziłem 1k i jeździło bez problemu. Teraz jebła pompa wody na dniach jak już ma ją kejran ale ogólnie auto zajebiste :p Jest sens brać na daily xD
@w__w Najważniejsza kwestia to wiek, na 2 dzień pechowo jebła pompa wody ze starości ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli masz fundusze, żeby zrobić w aucie taki gruby pakiet startowy typu paski i osprzęt to jak najbardziej można kupić żeby robić grube kilometry. Inaczej mimo wszystko kupiłbym młodszy. Choć osobiście mimo funduszy na E60/E65 4.4 wolę E39 bo jednak tam wszystko jest jeszcze stosunkowo tradycyjnie zdobione, że za pomocą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fbkq: Orientujesz sie ile bym "mniej-wiecej" potrzebowal na remont silnika po kupnie, zrobienie zawieszenia, zabezpieczenie? Tzn. zastanawiam sie ile musialbym przeznaczyc na dopieszczenie od strony mechanicznej, tak zeby nie musiec sie bac ze cos mi z dnia na dxien kleknie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kejran: Wlasnie sie rozchodzi o to, ze ja dostaje slinotoku jak nawet mijam jakies pordzewiale e39 xD Jak juz ogarne temat i faktycznie si zdecyduje na zmiane to tylko na e39
@w__w: Zawieszenie jest bardzo wytrzymałe więc jeśli nic nie stuka, nie ma luzów i nie ściąga w żadną ze stron to nie ruszaj i pojedź tylko na kanał sprawdzić sobie wszystko dla pewności. Remont silnika taki generalny to około 7-8 tysięcy. Remont skrzyni automatycznej zamkniesz się w 4500 zł. Najważniejsze to sprawdzić chłodzenie bo Vki chodzą w trochę wyższych temperaturach niż R6 i rozsądną rzeczą jest wymiana termostatu na ten z
@w__w: miałem 523i, 2x 525i, 530i, 528i, 2x 535i i 1x 540i

Tym ostatnim zrobiłem po europie ok 30k km w rok.


Jak masz ochotę to Ci pomogę. Jak nie to się nie narzucam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Orientujesz sie ile bym "mniej-wiecej" potrzebowal na remont silnika po kupnie


@w__w: O panie. Bez vanosa zestaw rozrządu i (co najgorsze) uszczelek od pokryw z robocizną to 5k jak nic. Uszczelka pod głowicą 2x tyle, jak chcesz jeszcze robić pierścienie to 3x tyle.

Z vanosami czesto gęsto 2x tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawieszenie jest tanie bo 90% rzeczy jest i w 520i więc tutaj problemu dużego