Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pillarsofeternity #poe, gram sobie POTD solo jako chanter. Przeszedłem Caed Nua i jestem w zatoce buntu. Robię sobie najprostsze questy i powoli wchodzę w te trudniejsze wymagające walki, a moje pytani brzmi.
Czy wybory przy wykonywaniu questów mają znaczenie na końcowy uzyskiwany exp? Wiem, że więcej expa dostane walcząc ze wszystkim, bo za walki też się dostaje. Weźmy na przykład prośbę Osrica o swój pancerz, czy zabicie Penhalma i potem oddanie pancerza da mi przy zakończeniu tego questa więcej expa niż dojście do porozumienia bez walki? Wiem, że za walkę dostanę exp i ostatecznie będzie go więcej, ale czy w momencie zakończenia w obu przypadkach dostaje taką samą liczbę?
  • 5
@Tytyka: Za walkę z cywilizowanymi rasami nie ma expa - jedynie za potwory. Exp za potwory wpada tylko do czasu uzupełnienia wpisów w bestiariuszu. Jeśli to coś pospolitego, np. trolle, to prędzej czy później skompletujesz maksymalny exp za nie i zabijanie kolejnych nie wynagrodzi doświadczeniem w ogóle. Jeśli to jakiś unikalny stwór - np. smok, to musisz go ubić, aby dostać exp za wpis w bestiariuszu, bo pojedyncze zabójstwo da 100%