Wpis z mikrobloga

@FelerLumpeks: nic dodać nic ująć. nie chodzę na siłownie, ograniczyłem zbędne kalorie: piwo i słodycze. Z 88kg spadłem na 77kg w okresie od czerwca do września i waga się utrzymuje. Właściwie to nawet tak mniej czasem, jak się ważę to w porywach do 77kg. Pozwalam sobie na różne jedzenie, czasem tłuste, czasem nie - staram się w miarę zdrowo odżywiać. Ale "matematyczne" podejście sprawiło, że nie czułem dużego wyrzeczenia -
  • Odpowiedz
@VikEros: wiem, że wiele osób lekceważy takie pytania i zbywa stwierdzeniem: "Chciałabym mieć taki problem" Sama musze się ugryźć w język ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiem, że to faktycznie może być problematyczne, a ludziom którzy od lata nie mogą przytyć wcale nie jest do śmiechu... Jedyne co mogę Ci poradzić to wysokokaloryczna dieta ale składająca się ze zdrowej żywności a nie syfu sklepowego... bo raczej
  • Odpowiedz
@edayta: pamiętaj, że zawsze przed moim poradami jest Twoja obserwacja własnego organizmu - jeżeli Ty się dobrze czujesz i nie zakłóca Twojego procesu odchudzania jedzenie węgli przed snem to jedz :) Niektórzy polecają węgle przed snem, bo to ponoć pomaga się zrelaksować organizmowi, ja w dzieciństwie też codziennie na kolację kanapki jadłam i byłam szczypiorkiem bo miałam dużo aktywności, także jak dla mnie wszystko jest dla ludzi. być może jutro
  • Odpowiedz
  • 3
@MaestriaMagdalenaFar pytam, bo wydaje mi się że jak się już wrzuca takie poradniki to fajnie by było napisać coś więcej, a nie tylko własne obserwacje. Węglowodany przyswajają się lepiej niż białkowe kolacje, a jeszcze w połączeniu z bialkowo-tluszczowymi śniadaniami fajnie wpływają na redukcję. A przy kolacjach węglowodanowych wzrasta poziom tryptofanu, śpimy i regenerujemy się lepiej. Dlatego dziwi mnie że polecasz bardziej białkowe kolacje :) Ale resztę propsuję. I tak właściwie wszystko
  • Odpowiedz
@edayta: pięknie uzupełniłaś i masz rację. Powiem Ci, że ja miałam przymiarki do #keto kilka razy bo mnie fascynuje, to, że niby po tygodniu/dwóch ma się super jasny umysł - chciałabym to sprawdzić, ale no kurde 3 dni i umieram... i wiem, że mówią, że to trzeba przetrzymać, ale niestety nie widzę sensu tego, żebym miała taki stan depresyjny przez parę dni - boję się o mojego męża
  • Odpowiedz
  • 1
@MaestriaMagdalenaFar chlebek i owsianka to życie! () A tak serio - ja się przekonałam do bialkowo-tluszczowych śniadań (ale lekkich, bez mascarpone!) ale słucham organizmu i jak wstanę rano z myślą o węglach, to dodaje węgle i mam z głowy, nie muszę się martwić żadnym łamaniem zasad, a przynajmniej dobrze się czuje. Keto mnie nie przekonuje. Mam tak samo jak Ty, balabym się że po
  • Odpowiedz
@edayta: no i przy ostatniej próbie z #keto to tak mnie głowa bolała i poczucie braku sensu mego marnego życia tak się nasiliło, że naprawdę dziękuję bardzo. Plus to o czym pisałaś keto śniadanie sprawia że się źle czuję... Ale np. świezy chlebek z awokado posypane czarnuszką a z boku jajko gotowane to już pięknie wjeżdża o każdej porze dnia u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@MaestriaMagdalenaFar: 3k kcal zdrowo zjeść to masz rację, że jest wyzwanie, tym bardziej, że mi od nadmiaru wegli i cukru cera się psuje, pryszcze wyskakują, ciężko będzie.
Łatwiej jest zrzucić 15kg niż zdrowo przytyć w masie mięśniowej 15kg.
  • Odpowiedz