Wpis z mikrobloga

Mircy, przymierzam się do wymiany obecnego P20 Pro na coś nowszego i pierwszy raz mam problem z wyborem.

Androida używam od samego początku jego istnienia (HTC Magic) i nigdy nawet nie myślałem o przesiadce, aż do teraz. Androidowi niczego nie brakuje przy moim użytkowaniu (Android Auto, Spotify, maile, przeglądarka itp), a mimo to nie mogę znaleźć "godnego" następcy dla Huaweia. Główne kryteria to aparat, bateria, rozmiar. Początkowo planowałem przesiadkę na Mate 30 Pro, ale brak GMS niestety dyskwalifikuje go.

Niestety, w obozie Androida widać tendencję dobry aparat = wyświetlacz przynajmniej 6.5 cali. "Wysepka" obiektywów w S20 wygląda okropnie moim zdaniem, Xiaomi trochę odrzuca z powodu softu, Note 10 ma wykastrowany aparat względem 10+ itp.

W związku z tym, pierwszy raz pomyślałem przejściu na iPhone'a. 11 Pro wydaje się idealny, odpowiedni rozmiar, aparat, całkiem dobra bateria. Obawiam się tylko przesiadki na iOS, szczególnie biorąc pod uwagę, że byłby to jedyny sprzęt Apple w moim posiadaniu, a nie planuję wymiany laptopa na Mac'a, AppleTV itp, czyli argument ekosystemu pada. Zastanawiam się czego może mi brakować w iOS, co mam na codzień w Androidzie. Jedną z rzeczy które przychodzą mi do głowy, to brak czytnika linii papilarnych i zastąpienie go FaceID.

I nie, nie chcę wywoływać głupiej wojenki Android vs iOS, jestem tylko ciekaw argumentów za i przeciw.

#smartfon #telefony #kiciochpyta #iphone #android
  • 12
@peterr767: rok temu się przesiadłem na iOS, do andka nie wroce, Apple ma wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia. Uważaj tylko jak po grubej imprezie z rana będziesz chciał używać Face ID. Jeszcze ani razu mojego spuchniętego ryja nie rozpoznało
  • 2
@peterr767: jest kilka małych rzeczy które mogą denerwować i powinieneś być na nie przygotowany.

Ios nie ma chociażby trybu picture in picture i jeśli ciężko jeździsz samochodem z jednocześnie włączonymi mapami googla i yanosikiem to na iPhonie nie da się już ich uruchomić jednocześnie, podobnie chociażby z YouTubem premium, czy Vanced działającym w małym okienku. Nadal nie ma też możliwości uruchomienia dwóch aplikacji jednocześnie.

Jeśli czasem grasz na telefonie, to powinieneś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peterr767: droższe aplikacje jeśli je kupujesz, brak obsługi bardziej wymyślnych akcesoriów w stylu miniaturowych dysków SSD. Przyszedł do mnie znajomy zgrywać z iPhonem dane na dysk samsung t5 i lipa ☹️, jedynie sluszna domyślna przeglądarka Safari do otwierania linków????? , ale to ktoś musi potwierdzić/zaprzeczyć. Dla mnie brak wejścia USB C. Nie podoba mi się te w iphonach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peterr767: ja przerobiłem wszystkie konfiguracje, tj. Miałem prywatnego iPhona, prywatnego androida, służbowego androida i służbowego iPhona. Obecnie prywatnie mam mate 20 pro, a służbowo iPhone 8. Daleko jestem od tego gadania: przesiadłem się na iosa nigdy więcej androida. W mojej ocenie flagowce na andku działają teraz tak samo dobrze jak iphony. Ja nie mogę żyć bez możliwości personalizacji telefonu, więc wolę androida. Prawda jest taka, że co byś nie kupił, czy
@poCoWamMojNumerTelefonu: jeśli chodzi o auto, to jedyne czego potrzebuję to Google Maps w Carplay, a z tego co widzę, to jest już obsługiwane. Split screena nie używam, a do gier mam Switcha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno nie ma możliwości nagrywania rozmów? Z tego co widzę, to jest sporo aplikacji, które twierdzą że to umożliwiają. Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy, to brak asystenta w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peterr767: motywy, home screen, który można dowolnie zmieniać, lunchery, bardziej mi się podobają powiadomienia w androidzie, nie wiem jak te najnowsze iphony, ale szybkość ładowania w moim mate 20 pro jest świetna, to tak na szybko, aparat pewnie nowe iphony mają super, więc podobnie jak androidy. No i split screen, ja często oglądam sobie coś i w drugim oknie mam przeglądarkę czy coś tam innego
@peterr767: popatrz sobie czy aplikacje, których używasz są/mają odpowiedniki w iOS
(podział ekranu jest i można dwie aplikacje uruchomić czy coś się ostatnio zmieniło i już tego nie ma? (dawno z tego nie korzystałem)).
- jeżeli 'działasz' na plikach to będziesz zniesmaczony faktem jak to jest rozwiązane w iOS
- brak widgetów
- brak aplikacji domyślnych (aktualnie jest co raz lepiej, ale miej świadomość, że jak klikniesz w aplikacji X w
@emitar: Z VPN akurat nie korzystam. Bardziej mnie martwi kwestia zarządzania plikami - mógłbyś może wytłumaczyć w kilku słowach jak to działa? W necie nie mogę żadnych konkretów znaleźć, a do iSpota dopiero jutro podjadę