Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Na jednym ze swoich filmów "Marcin z lasu" wspominał o planach instalowania czegoś takiego. Ja nie jestem wielkim przeciwnikiem myślistwa, ale trochę mnie to dzisiaj zaskoczyło - zawsze sądziłem, że w myślistwie chodzi też o pewne wyzwanie, ale jak zwierze podejdzie na taką odległość to ciężko mówić o wyzwaniu.
  • Odpowiedz
@sedros: jeśli praktyk i faktycznie chce mieć mięso pewnego pochodzenia to spoko, jak strzela z takiej odległości dla sportu i potem wrzuca na fejsa zdjęcie jak stoi jedną nogą na zwierzynie to idiota
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy: Ale po co ta agresja? Każdy może mieć swoje podejście do tematu. W sumie to sam jestem ciekaw co by się działo jakby na jakieś 20-30 lat wprowadzić ban na myślistwo i dokarmianie zwierząt. Jakby to wyglądało pod kątem pojawienia się drapieżników i samoregulacji przyrody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sedros: no typ pisze o jakiś ultradzwiękach przy ambonach. Co mam ci napisać - debil po prostu, to debilnie odpowiadam. Ale czyż to nie byłby piękny chichiot losu, jakby coś takiego zrobił, a potem władowałby się pod spłoszoną zwierzynę xD Ja mam zerową wiedzę w temacie i widzę więcej szkód niż pożytku, no to on musi mieć wiedzę ujemną chyba.
  • Odpowiedz
@sedros: @Profil_Internetowy: Gros myśliwych odcina się od nęcisk, uważając je za łatwiznę. Warto przy okazji dodać, że wbrew powszechnej opinii, spora część myśliwych stroni od ambon (nawet tych bez nęcisk).

Jednakże nęciska mają też swoje zalety - pozwalają dokładnie obejrzeć zwierza przed strzałem, w niektórych obwodach są jedynym skutecznym sposobem strzelenia dzika, a wraz z ustawioną fotopułapką, pozwalają na zorientowanie, co się dzieje w łowisku (np. obecność wilków jest zauważana
  • Odpowiedz
@sedros: ambony czesto sa tam, gdzie jest duzo dzikow do odstrzalu, by nie robily szkod w rolnictwie. Nie chodzi o wyzwanie, tylko by je sprawnie odstrzleic. Rownoczesnie bez ryzykowania ze pocisk poleci po lini prostej w strone domow, bo strzela sie z gory.

Brak regulacji nie jest mozliwy. Tzn trzeba wybic duze drapiezniki w lasach "spacerowych" czy gospodarczych dla bezpieczenstwa ludzi. Z kolei bez nich i bez odstrzalu namnozylyby sie zwierzeta
  • Odpowiedz