Wpis z mikrobloga

Mirki przedstawiam wam mój mały projekt z #elektronika
z zawodu jestem programista i zawsze brakowalo mi w pracy obcowania z fizycznymi urzadzeniami takimi jak czujniki itp. Nigdy tez nie potrafilem poruszac sie w elektronicznym swiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w zeszłym roku postanowiłem ze fajnie bylo by to zmienic i kupilem sobie #raspberrypi 4.
Na poczatku kupilem kurs elektroniki z #forbot i klasycznie bawilem sie z doodami i plytka oraz rpi. Pozniej myslalem co by tu zrobic zeby rozowa tez popatrzyla "na te wszedzie rozrzucone kable" bardziej przychylnym okiem i wymyslilem ze zrobie jej domowa stacje pogodowa zeby wiedziala jakie buty zalozyc rano ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomysl sie spodobal i oto jest. Czujnik wilgotnosci i temperatury mierzy warunki w mieszkaniu a dzieki integracji z api accuweather wyswietlam tez informacje o warunkach pogodowych dla naszego miasta. Oczywiscie jedna z najwazniejszych cech urzadzenia jest wyglad dlatego zamknalem go poki co w gotowej ramce zdjeciowej XD no i oczywiscie mialem za duze wkrety i ramka pekla ale poki co musi tak zostac. Wiem ze to nic specjalnego i zadne rocket science ale dalo mi duzo funu dlatego wrzucam. Moze dzieki temu jakis inny Mirek tez zdecyduje sie troche pobawic z rpi
profaza - Mirki przedstawiam wam mój mały projekt z #elektronika 
z zawodu jestem pr...

źródło: comment_1581769429W9NNkfFSl30Jrnp7qmHVIJ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrooczilla: no jest zadowolona bo nie musi googlac przed praca pogody a ja jestem zadowolony bo tego uzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz jeszcze mysle zeby dodac jako wygaszacz wyświetlanie zdjec z galerii zeby to faktyczne bylo cos w stylu ramki multimedialnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mrooczilla: temp i wilgotnosc w pokoju oraz dane pogodowe na zewnatrz takie jak temperatura , temperatura odczuwalna, wiatr snieg i deszcz :) podstawowe dane ktore moga sie przydac
  • Odpowiedz
jakich czujników używasz i jaką drogą przesyłasz dane do rpi?


@mentofobis: A skąd ma wiedzieć, jak zaciąga dan z internetu, przecież sobie na rpi nie policzy prognozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że pytasz o czujniczek temp. i wilgotności wewnątrz.
  • Odpowiedz
@mentofobis: czujnik to DHT21 https://botland.com.pl/pl/czujniki-temperatury/1884-czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-dht21-am2301-w-obudowie.html
Ogólnie nie polecam bo bardzo cięzko znaleźć skypt który obsługuje przysłanie danych do RPI. Udało mi się znaleźć jeden w C i zmodyfikowałem go żeby zapisywał temperaturę i wilgotność do oddzielnych plików. Następnie stworzyłem cronjoba który co minutę odpala ten skrypt żeby mieć świeże dane. Kolejnym krokiem było wystawienie rest api żeby pobrać sobie na stronie te dane. API zrobiłem w pythonie co by się
  • Odpowiedz