Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Panowie stawiam Jack-a Danielsa, jak ktoś wstawi tutaj jakieś inne, lepiej pasujące okno.
Właśnie zaczynamy budować ten dom, z wysokim sufitem w tym miejscu, i szukamy rozwiązania na okno. Może być jedno duże, dwa/trzy/cztery nieważne byle by się prezentowało, może macie jakieś pomysły?
Jest jeden projekt który ma jedno duże okno, które pięknie wygląda ( zdjęcie w kom ) jednak w tym domu już tak się nie prezentuje, co robić ?
#projektowanie #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #dom #pomysl
MarioMAX - Panowie stawiam Jack-a Danielsa, jak ktoś wstawi tutaj jakieś inne, lepiej...

źródło: comment_15817634966IhL8xm8D92rwcXoB5z8DW.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@MarioMAX: fotowoltaika na stelażu na ziemi to dodatkowy koszt nawet ok. 5 tys. zł
pomyśl nad obniżeniem tego daszku i zrobieniem jednego okna. Ja bym spróbował z zaokrąglonym.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion Eee nieprawda ;-) chyba że na jakimś obrotowym stelażu. 2 znajomych ma na ziemi, jeden na dachu, koszty takie same ( 22 do 24k zł za instalacje 5kw )
  • Odpowiedz
@MarioMAX: zależy na jakim stelażu i ile liczą za kW, nie tak dawno montowałem 4,2 kW za 25 tys zł, jeszcze wcześniej 20 kW za 77 tys zł. Ewentualnie sam sobie zespawaj.
  • Odpowiedz
@MarioMAX: no oba rozwiązania są ok, ale w żaden sposób nie zmieniają odbioru tego domu. Innymi słowy: prawie wszystko jedno. Ja bym brał jedno wielkie okno
  • Odpowiedz
@MarioMAX: chyba nie do końca rozumiem które konkretnie Ci się podoba :D. To ze śnieżnej wizualizacji vs to zdjęcie z posta? W sensie że ta śnieżna wizualizacja jest super, a zdjęcie kupa, tak? Jeśli tak to wpływa na to bardzo wiele czynników.
  • Odpowiedz
@MarioMAX: no to po 1. ogólny klimat tego zdjęcia robi robotę. W takiej scenerii niemal każda architektura będzie wyglądać po prostu dobrze. Zauważ jak bardzo zmienia odbiór zimowa sceneria oraz tło. Dzięki zimie, mamy biały dach który nie przytłacza swoimi gabarytami. Ponadto kolory: pora dnia z wizualizacji to bardzo wczesny wieczór, kiedy robi się na tyle ciemno w domu że potrzeba zapalić światła, natomiast na zewnątrz jest jeszcze wystarczająco jasno. To
peetee - @MarioMAX: no to po 1. ogólny klimat tego zdjęcia robi robotę. W takiej scen...

źródło: comment_1581781673Rm9t5zYNGCIRKeE5TEW62Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz