Wpis z mikrobloga

Wybieram jakaś dystrybucję "debil friendly" (z czasem pewnie i tak pójdzie Debian) jako, że nie korzystałem dawno z #linux, ale nie wiem na jakie środowisko graficzne się zdecydować.

Laptop z i5-8250U, 12 GB ramu, integra + dedykowana, no i SSD.

Komputer do internetów, YouTuba, czasem pewnie odpalę jakieś klasyki gier na Wine.

#ankieta #ubuntu #linuxmint

Moim faworytem na ten moment jest XFCE z Xubuntu 20.04. Dobre rozwiązanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie środowisko wybrać?

  • KDE 42.3% (41)
  • XFCE 24.7% (24)
  • LXDE 2.1% (2)
  • Cinnamon 19.6% (19)
  • GNOME 11.3% (11)

Oddanych głosów: 97

  • 13
@plantpower: perfumy też Ci na wykopie wybierają? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz każdy sprawdzić z bootującego pendrive, albo na maszynie wirtualnej. Albo w każdym momencie zainstalować sobie dowolny lub wszystkie środowiska i wypróbować.
Moim faworytem na ten moment jest XFCE


@plantpower: Korzystam z XFCE aktualnie na manjaro i jest fenomenalne wizualnie, bardzo podoba mi się taki minimalistyczny styl i minimalistyczne podejście... ale jest niedorobione funkcjonalnie.

Ciągle jakieś problemy - zawsze drobne, które da się relatywnie prosto obejść ale wciąż są. A to okno jednego (ciągle tego samego programu) focusuje się powyżej wszystkich innych i nie wystarczy przywołać innego okna, bo to pierwsze wciąż jest
@plantpower: luz, zdaję sobie sprawę, że na początku może być ciężko wszystko ogarnąć. XFCE jest fajny, ale moim zdaniem może irytować początkujących surowością konfiguracji, jak zresztą wspominał @MiKeyCo

Proponuję Mint Cinnamon na początek. Porzadne i dopracowane środowisko, powinno Cię miło zaskoczyć.

Btw, ubuntu/mint to w zasadzie debian ze swoimi repozytoriami pakietów.