Wpis z mikrobloga

Siemka inwestorzy,

szukam i szukam spółek na GWP żeby zagrać coś na long. Dino i CDProjekt odpadają, bo już bliżej końca niż zarobku. Spółki SP też, bo to muł. Co inneg opozostaje w obrębie swig80? W co warto wejść z myślą, by przyszłościowo przełożyć fundusze z giełdy amerykańskiej gdy będzie już po wyborach?

#gielda #gpw #akcje #swig80
  • 46
  • Odpowiedz
@michal0110: Tez sie przygladalem tej spolce 3-4 miesiace temu, ale wowczas wydawala mi sie malo atrakcyjna (byla po wiekszych wzrostach).

Spolki z tej branzy albo nie notuja zyskow albo C/Z >=50 co jest niestety ale malo atrakcyjne.
  • Odpowiedz
@st_fot: mógłbym też prosić o info ?:) Szukam czegoś na długi termin i przyglądam się ostatnio spółce Lena lightening ostatnio wypłaciła dywidendę kolo7%
  • Odpowiedz
czy jako przechowalnia i cieple posadki dla "zaufanych" ludzi wladzy


@st_fot: to jest niestety sto procent prawdy. Tym bardziej denerwuje mnie #!$%@? o tym, że to strategiczne sektory gospodarki i muszą pozostać pod kontrolą skarbu państwa. Z ostatnim może i da się zgodzić, ale obsadzanie organów miernotami raczej stoi w sprzeczności z ogólną koncepcją.

Ogólnie inwestowanie w spółki SP jest ryzykowne i to bardziej polityka na pieniądzach, niż czysta ekonomia.
  • Odpowiedz
ambra, livechat, R22, rainbow, votum


@Koryntiusz: Doradzasz spółki, które są na rocznych maksimach? Jakbyś był moim dżinem, to bym Cię zwolnił xD
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: Votum nie znam, ale przed resztą z tych spółek są duże problemy w tym roku, spowodowane czy to wahaniami walut, czy to coronavirusem, czy jeszcze innymi rzeczami. Nie mówię, że są złe- sam mam 3 z nich w portfelu, ale trzeba obserwować i wyczaić dobry moment na wejście bo teraz jest dość drogo... może w ambrę opłaca się wejść, bo były spadki ostatnio.
  • Odpowiedz
@Problemss: Nie wiem czy nie warto zainwestować w duże firmy budowlane działające w zamówieniach publicznych - najbliższy rok, dwa mogą mieć całkiem niezłe wyniki.
  • Odpowiedz
@Zielony_Pio: Tak jak już pisałem, warto zainteresować się Wieltonem, Famurem (dywidenda za 2019 to ponad 10%). Z ciekawszych spółek pomyślałbym też o Apatorze (dywidenda od lat + skup akcji), Remak a z deweloperki Ronson (przyzwoita dywidenda i niska wycena + dodatkowo skupują akcje własne). To tak na szybko :)
  • Odpowiedz
  • 0
@cactusek
@nawrat
@st_fot każdy kto twierdzi że giełda będzie szła w górę w dół lub leciała poziomo i do tego podaje jeszcze przedziały czasowe jest zwykłym debilem a nie osobą która może udzielać wskazówek
  • Odpowiedz