Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, potrzebuje stacjonarkę do biura na dwa monitory. Mój budżet na zestaw, czyli skrzynka, monitory, klawiatura i moduł WiFi, to 2000zł.
Znalazłem coś takiego z używek: https://allegro.pl/oferta/komputer-dell-i5-8gb-256ssd-usb-3-0-windows10pro-8331570440 Ten konkretny ma możliwość podłączenia dwóch ekranów, zgadza się?
Może ktoś już brał sprzęt poleasingowy jak ten wyżej i może podzielić się opinią? Warto czy lepiej nowy zestaw?

#pcmasterrace #komputery #pracbaza
  • 10
@kolego: tak, masz w nich dwa DisplayPorty, możesz podłączyć dwa monitory. Jeśli chodzi o poleasingówki to raczej tylko Dell i te są spoko, chociaż nie wiem czy nie znajdziesz tego modelu z tą i5 nawet taniej. A może nawet coś z nowszą generacją procka.
Pytanie do czego Ci to, jeśli do typowej pracy biurowej no to jak najbardziej poleasingówka jest OK, należy tylko pamiętać żeby dokupić nowy dysk HDD do takiego
@kolego: wszystkie będą miały nowe SSDki, problem w tym że te SSD to nie są najlepsze modele na rynku zazwyczaj ;). Tak czy siak HDD obowiązkowo, chyba że trzymasz dane na serwerze/udziale sieciowym.
Ten wyżej spoko, aczkolwiek ja bym przy tej kwocie pomyślał o takim 7020 z i5-4590, sam mam dokładnie ten procek w kompie z którego piszę od paru lat i daje radę ;). Ma 8GB RAMu zamiast tych
@kolego: jasne, jak coś to pisz. Z poleasingowych monitorów polecam sobie dobrać jakiegoś IPSa 24", np Samsunga S24C650, całkiem spoko świecą i nie są drogie ;)
Tylko jak z każdą poleasingówką, najlepiej szukać od sprzedawców którzy określają w ofercie klasę sprzętu, np tak jak w tamtym AMSO klasa A to towar praktycznie bez śladów zużycia, A- z jakimiś pojedynczymi ryskami etc. Szczególnie istotne właśnie przy monitorach.
@kolego: hm, no to może być problem nawet z dwoma monitorami w proporcjach 4:3, nawet przy rozmiarze typu 19 cali, każdy będzie miał pewnie z 40cm. A może wchodzi w grę praca na jednym monitorze w pionie? W sensie dwa normalne w miarę kompaktowe monitory 16:9, jeden poziomo drugi pionowo? To fajna konfiguracja do pracy. Albo zrezygnować z dwóch monitorów i pójść w jeden większy, np 27"?
@kolego: no myślę że całkiem OK. Monitory mogłyby być trochę tańsze jak na 22", ale nie wyglądają źle i mają DP. Przewodów pewnie nie ma w zestawie, jak odbierałem od nich osobiście to zazwyczaj dorzucali chociaż zasilający, ale wysyłkowo pewnie nie dadzą niczego. Sieciówkę proponuję zmienić na WN722N, taką z antenką, one są spoko.