Wpis z mikrobloga

Cześć,
szukam pomocy w kwestii płodności i libido. Od 5 lat staram się o dziecko, wyniki z morfologii nasienia mam kiepskie od dawna - 0% prawidłowych plemników, niska ruchliwość, wszystkie z wadami główki/witki. Do tego mam spaprane hormony - niski testosteron (100-150 jednostek standardowo) i libido takie jak żadne. Od lat próbuję różnych lekarzy itd, nikt tak naprawdę nie chce pomóc, tylko zarabiać na wizytach albo mówią że wyniki w normie. Mam nadwagę, z którą obecnie walczę z pomocą dietetyka medycznego i zamierzam kontynuować. Czytałem, że przyjmowanie testosteronu świetnie rozwiązuje problem z libido, chęciami do życia, itp. Natomiast mój problem jest taki, że równie istotna jest dla mnie poprawa płodności. Czy ktoś może coś doradzić?
#libido #testosteron #plodnosc
  • 9
  • Odpowiedz
@czlowiekzpytaniami: Uuu stary .. trafiłeś jak kulą w płot z tymi poradami na tym portalu :) Dostaniesz porady typu: jak nie jesteś chadem to po co ci w ogóle się rozmnażać, ktoś zaproponuje ci, że cię wyręczy w procesie zapładniania albo poda najbliższy ci adres stacji kolejowej, gdzie pod kolami pociągu będziesz mógł zakończyć swój marny żywot. Idź do lekarza, seksuologa i tak się staraj wyjaśnić co jest z Tobą nie
  • Odpowiedz
Właśnie problem z tym, że po lekarzach to się już nabiegałem i nie uzyskałem jak dotąd potrzebnej pomocy. W kwestii samego rozmnażanie vs kiepskie wyniki zdrowotne - badania genetyczne mam w porządku, nie ma podstaw żeby sądzić, że spłodzę chore dziecko. Zależy mi na tym, żeby wypowiedziały się osoby, które rozwiązywały podobne problemy. Wiem, że znajdzie się wiele śmieszków i osób złośliwych, ale czytałem jeden post napisany przez osobę, która sobie dawkuje
  • Odpowiedz
@czlowiekzpytaniami: Musisz znaleźć dobrego lekarza który Cię poprowadzi. Na własną rękę nic nie zrobisz. Każda tabletka hormonalna to jest jak bomba dla organizmu. Trzeba ostrożnie. W tym linku masz wprowadzenie do tematu.

Leczenie hipogonadyzmu u mężczyzn w wieku rozrodczym

Tu wiedza do zaznajomienia się.
Testosteron spis tematów

Odpowiadając na pytanie. Tak, branie testosteronu polepszy ci libido, psyche, życie.
Ale musisz wcześniej sprawdzić czy problem nie lezy gdzieś indziej np hiperprolaktynemia, gruczolaki.
  • Odpowiedz