Wpis z mikrobloga

@Zona_faraona: ale dalej będzie miał kto ciągnąć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@WiewiurPL: A myślałeś o tym Xiaomi pionowym? Bo ostatnio się nad tym zastanawialem na walentynki dla żony ale ostatecznie kupiłem już garnki a odkurzacz może na dzień kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czym kierować się przy zakupie?


@WiewiurPL: Najlepiej idź do jakiegoś większego sklepu AGD i porównaj dostępne modele na żywo: sprawdź wagę, zwrotność, wygodę wpinania/wypinania elementu z silnikiem, itd. Ja tak zrobiłem, kupiłem https://www.electrolux.pl/vacuums-home-comfort/vacuum-cleaners/stick-vacuum-cleaners/cordless-sticks/pq91-alrgy/ i nie żałuję.

Co mi się w nim podoba?
- możliwość pionowego odstawienia odkurzacza (żeby np. przesunąć ławę lub fotel nie muszę się schylać i kłaść całego urządzenia na podłogę albo opierać go o ścianę z nadzieją że się
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: Cieszę się, że mogłem pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja również byłem zaskoczony, ile kurzu/śmieci ten odkurzacz wciąga. Wcześniej myślałem, że akumulatorowe odkurzacze to zwykłe zabawki, a teraz wszystkim znajomym polecam tylko takie (niezależnie jakiej marki; jednego znajomego nawet nie musiałem namawiać, sam się nakręcił na zakup jak zobaczył u mnie jak to działa). Wygoda korzystania jest nieporównywalnie większa, co zachęca do częstszego odkurzania (całe mieszkanie odkurzam praktycznie co 2-3 dzień, a korytarz przy drzwiach wejściowych czasami nawet kilka razy dziennie). Włosy/paprochy w łazience, piasek w korytarzu, jakieś rozsypane drobinki w kuchni? Zdejmuję odkurzacz z bazy, 30 sekund i mam czysto. Jak się zapędzę to przy okazji przelecę również salon i sypialnię ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nawet opróżnianie zbiornika potrafi być satysfakcjonujące bo człowiek wie, że nie latał na darmo tylko jednak coś zebrał.

Jedna uwaga... Ja mam tylko jeden niewielki dywan i jeden chodniczek, więc rolek nie musiałem czyścić od nowości, ale przy większej ilości dywanów podobno trzeba to robić regularnie i dotyczy to wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych. Ten model niby ma system samoczyszczący (wystarczy nacisnąć nogą przycisk na ssawce), ale nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak działa (wątpię, by był tak wydajny jak ręczne czyszczenie). Filtry niby też trzeba czyścić (bo po jakimś czasie spada moc
  • Odpowiedz