Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie z kategori #angielski #rozwojosobisty (?)

Zmieniłem ostatnio pracę i koniecznie potrzebuję polepszenia moich umiejętności komunikacji w j. ang.
Nie mam problemów większych problemów z pisaniem i czytaniem (+ zawsze mogę tego się samemu uczyć).

Natomiast zdecydowanie więcej problemów sprawia mi zarówno słuchanie i mówienie.

I teraz pytanie:
Jaką formę nauki polecacie? Jakaś szkoła językowa? Zajęcia grupowe czy indywidualne? A może przez Skype?

Dodam, że mieszkam w #krakow oraz firma ma opłacić naukę
  • 10
@jmmzon: słuchawki w uszy i radio UK lub stronki gdzie masz słuchanie i tekt przed oczami , w necie tego pełno.
I najważniejsze dać sobie czas, a efekt będzie. Słuchaj nawet jak nie chce ci się skupiać na tym o czym gadają , mózg i tak będzie przetwarzał dane. Pzdr
Nie mam problemów większych problemów z pisaniem i czytaniem


słuchanie i czytanie

@jmmzon: domyślam się, że chodziło ci o mówienie?
Co do słuchania, to słuchanie książek, podcastów, filmów etc. bardzo pomaga, co do mówienia to Native speaker i nauka gadania z nim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmmzon: zależy od tego ile chcesz wydać. Najlepszym (i najdroższym) rozwiązaniem są konwersacje jeden na jeden. Poszukaj na olx/Gumtree jest pełno ogloszeń. Drugą opcją jest kurs konwersacyjny w szkole językowej. Im mniejsza grupa tym lepiej. Najlepiej jak z lektorem, którego angielski jest językiem ojczystym.
z pisaniem i czytaniem

problemów sprawia mi zarówno słuchanie i czytanie


@jmmzon: rozumiem słuchanie i mówienie? co do mówienia tak można się uczyć z native speakerem etc ale najwiecej da ci samo mówienie, to że nie umiesz akcentować czy mieć ziemniaków w buzi to mały problem wiele ludzi tego nie potrafi ważne abyś mówił wyraźnie i zrozumiale ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
więcej problemów sprawia mi zarówno słuchanie i czytanie


@jmmzon: zakładam że miałeś na myśli mówienie? Zdecydowanie zajęcia grupowe w szkole językowej - najtaniej i najskuteczniej ci to wyjdzie. Szczerze mówiąc nie przejmował bym się też jakoś bardzo jakością szkoły, a patrzył bardziej na cenę/lokacje i żeby zajęcia prowadził native - z tego co piszesz nie potrzebujesz jakiejś uber jakości tylko obycia
@jmmzon słyszałem o tutlo i znam osobę która korzystała, pomijając jakieś #!$%@? opcje finansowania (tylko i wyłącznie umowa kredytowa) to mozesz korzystać z 20 minutowych lekcji z lektorem 3x w tygodniu. Z relacji znajomego wynika ze 20 minut to za mało, oczywiście możesz korzystać dłużej ale pobiera czas z kolejnej puli lekcji. Nielimitowane sa chyba lekcje grupowe ale podobno jakościowo są dość średnie. Natomiast jeśli chodzi o indywidualne lekcje to podobno dość