Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2149
Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście okradani. Przy pracy na etacie i przykładowo zarabianiu 3000 zł na rękę to państwo dostaje prawie 2000 zł. Tak, 40% tego co płaci za was pracodawca trafia do państwa, do tego trzeba doliczyć jeszcze 23% vatu na rzeczy które kupujemy w sklepie i wychodzi na to, że ponad 60% z tego co zarobimy to idzie do skarbu państwa z którego finansuje się m.in. naszą świetnie działającą służbę zdrowia, emerytury, 500+, 13. emeryturę, dodatki dla górników w państwowych spółkach i inne. Życzę miłego dnia będąc tego świadomymi #polska #finanse #podatki
p.....4 - Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście ok...

źródło: comment_1581571971sQrf9Yo9QoWCWGalDEojnp.jpg

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
ale oczywiście że system podatkowy jest xujowy, skoro ludzie w przedziale 5-10k brutto mają najwyższe procentowo kliny podatkowe (okolica OPa) a osoby zarabiające dużo więcej optymalizują sobie niskie zusy, podatki liniowe, koszty i efektywnie dokładają się w mniejszym stopniu niż ludzie z ~5k brutto


@drhipis: i to jest prawdziwy problem, regresja podatkowa w PL. Ale jak tylko jakis glos w celu normalizacji przepisow sie pojawia to od razu go trzeba zaszczekać
  • Odpowiedz
@pepek614: tylko u nas jest taki problem, że młodzi ludzie prędzej dostają pomoc finansową od rodziców/dziadków a nie wysyłają ja w górę. Jest duże ryzyko że przy nagłej zmianie modelu młodzi ludzie wcale by nie wzięli indywidualnie na utrzymanie swoich rodziców/dziadków.
zresztą zobaczy że próg takiej opłacalności jest dużo wyżej. Niech to będzie samotna młoda osoba, bez rodzeństwa i zarabiająca te 5k od pracodawcy to za cholerę z tego nie utrzymasz
  • Odpowiedz
  • 10
@pepek614 nie ponad 60%, ale ponad 50%. VAT płacisz tylko od tego, co masz na rękę. Więc można powiedzieć 23% z tego 60%, czyli 14% od superbrutto
  • Odpowiedz
@pepek614: pszykro mi ze czujesz sie ruchany, ja mieszkam w kraju gdzie podatki wynosza 45% a vat 25% i nie ma preferencyjnej stawki na zarcie. Na reke jednak 8-10 tys i swiadomosc tego ze w kazdej chwili gdy mi sie powinie noga, panstwo mi pomoze. Ochrona medyczna na wysokim poziomie. Liczne zasilki na dzieci i pomoc na starosc. Nie czuje sie ruchany pomimo znacznie wyzszych podatkow
  • Odpowiedz
@pepek614: #!$%@? się przy każdym takim wpisie, ale nie dlatego, że tak jest, tylko dlatego, że nadal są w tym kraju ameby umysłowe które nie wiedzą co to jest pensja brutto i netto i że istnieje coś takiego jak koszt pracodawcy... I tacy ludzie też mają prawo głosu idą głosować nie mając elementarnej wiedzy o czymkolwiek...
  • Odpowiedz
  • 5
o dziesiecinie dla duchowieństwa myślałem, że to jest okropne, że zabierają chłopom 1/10 tego co zarobią.


@pepek614 No jednak sytuacja jest nieporównywalna, chłop nic nie otrzymywał zwrotnie, Ty jednak masz infrastrukturę, słuzbę zdrowia, straz pożarną, policję itd. Oczywiście wiem, że jakość świadczeń od państwa nie jest wyśmienita, to mimo wszystko obie kwestie są nieporównywalne.
  • Odpowiedz
@pepek614: Trzeba o tym jednak mówić, bo ludzie dalej nie wiedzą. Zawsze wylewa się pomyje na "#!$%@? prywaciarza" bo "#!$%@? tylko 3 na ręke płaci" i nie da zarobić. Prawie każdy co pracuje na etacie nie ma tej świadomości , że pracodawca musi tyle #!$%@?ć, ludzie nie wiedzą nawet co to jest VAT. Ale PiS taki dobry, bo dał 500 zł czy inne trzynastki. Ludzie w ogóle nie kojarzą faktów i
  • Odpowiedz
@pepek614: Ty zdajesz sobie sprawę, że dziesięcina nie była jedynym podatkiem opłacanym przez chłopów, czy naczytaleś się farmazonów i teraz radośnie je powtarzasz ku uciesze podobnych znawców?
  • Odpowiedz
@pepek614 to Ci powiem tak...
Mamuśka moja 29 lat prowadzenia własnej apteki. W 2018 przeszła na emeryturę. Emerytura 1450zł. Pracuje dalej - ze styczniowej wypłaty potrącona składka na ZUS 1620zł. Emerytura na chwilę obecną 1530zł.... I co im zrobisz? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
okradani XD bo #!$%@? emerytura się sama zapłaci, do lekarza się samemu pójdzie a #!$%@? #!$%@? prąd i woda to są w domu bo krasnoludek przynosi do kurka i wcale infrastruktura nie istnieje. Ofc op jest niepiśmienny i nieczytaty skoro w życiu szkoły publicznej nie kończył.


Nie zapominaj, że podatki to polski wymysł. Nikt nigdzie na świecie nie płaci podatków, tylko między Odrą i Bugiem sobie tak wymyślili. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz