Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, planuję założenie filtra podblatowego do wody na bazie odwróconej osmozy. Jest tu może jakiś specjalista? Myślałem o Aquaphor Morion (https://sklepzfiltrami.pl/pl/p/Aquaphor-Morion-Najnowoczesniejszy-System-Odwroconej-Osmozy-/392), ale wpadłem na jakieś filtry nazywane "NOWOCZESNĄ OSMOZĄ" i zacząłem się zastanawiać czy jest sens w to wchodzić? Niby super zajebiste, ale 5 tys. za filtr podblatowy wygląda na przekręt jak akcja z garnkami xD Np. ten: https://sklep.osmoza.pl/filtr-wody-osmoza-miawa-p-1531.html - z opisu oczywiście sporo lepszy, ale czy to realnie ma sens, czy lepiej zostać przy klasycznym filtrze? Czy może macie do polecenia jeszcze jakieś? Szukam raczej bardziej kompaktowego rozwiązania ze względu na miejsce pod zlewem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#filtrdowody #hydraulika #pytanie #zdrowie #mieszkanie
  • 6
Główną cechą, na którą warto zwrócić uwagę to wydajność i odrzut do kanalizacji. Dobra, nowocześniejsza osmoza powinna mieć odrzut na poziomie 2-2,5 litra. No i warto zwracać uwagę na producenta, żeby w przypadku reklamacji miał ci kto pomóc/nie było problemu z częściami zamiennymi.
Z dobrej jakości osmóz (ale nie wiem czy jest az tak kompaktowa) to mogę polecić Atlas Filtri, mają najlepsze filtry narurowe - w szpitalach i przychodniach są używane te
@Malgorzata6344: Dzięki za odpowiedź! No właśnie od Global Water (sklep.osmoza.pl) są niby i takie, co mają odrzut 0.6L. Kurcze ta Atlas Filtri Oasis troszkę za duża, nie zmieszczę już zbiornika - myślę, że tak na oko to zmieszczę max 60x45x22 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ten Profine Zero kusi, ale chciałem wydać max 2000zł, więc ciężka sprawa.

Ogółem idealnie byłoby, żeby system potrafił sprawdzić zużycie filtrów, był kompaktowy
@StaraSzopa: Hej, ostatecznie kupiłem Atlas Filtri Oasis DP Sanic, bo zmienił mi się trochę układ w kuchni i jednak udało się wcisnąć. Co do Global Water, to podejrzanie niska cena (wieczna promka z 5k na 1,500zł) i brak jakichkolwiek opinii na temat ich osmozy nie zachęciły mnie do ryzykowania. Z tego Atlas Filtri jestem zadowolony, woda jest dobra i system działa elegancko. Mógłby robić trochę mniej odrzutu, bo woda czasem leci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaraSzopa: Hej, ostatecznie kupiłem Atlas Filtri Oasis DP Sanic, bo zmienił mi się trochę układ w kuchni i jednak udało się wcisnąć. Co do Global Water, to podejrzanie niska cena (wieczna promka z 5k na 1,500zł) i brak jakichkolwiek opinii na temat ich osmozy nie zachęciły mnie do ryzykowania. Z tego Atlas Filtri jestem zadowolony, woda jest dobra i system działa elegancko. Mógłby robić trochę mniej odrzutu, bo woda czasem leci