Wpis z mikrobloga

Miałem do wyboru 3 zadania:
a) Zbuduj coś samodzielnie z drewna (np. mały stolik, ławeczkę, półkę, ramki do zdjęć)
b) Znajdź zimę i wykorzystaj ją jak za dzieciaka np. lepiąc bałwana, robiąc aniołki lub jeżdżąc na sankach
c) Upiecz tort bezowy.
W związku z brakiem zimy w okolicy i tym że nie przepadam za smakiem bez wybór padł na zbudowanie czegoś z drewna.
Długo się nie mogłem zdecydować co to ma być, jednak w końcu zaświtała mi w głowie myśl: karmik. Ze względu na to, że zima się kończy trochę zmodyfikowałem swój pomysł i postanowiłem wybudować budkę lęgową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardzo dużo problemów sprawiło mi równe przycinanie drewna, dopiero po zakończonej robocie przy sprzątaniu narzędzi zauważyłem, że w walizce od wyrzynarki jest coś takiego jak prowadnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkowyzwanie
driver93 - Miałem do wyboru 3 zadania:
a) Zbuduj coś samodzielnie z drewna (np. mały...

źródło: comment_15815320148Jn6yp6MSpj6dXrM2dWOgQ.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Bardzo dużo problemów sprawiło mi równe przycinanie drewna, dopiero po zakończonej robocie przy sprzątaniu narzędzi zauważyłem, że w walizce od wyrzynarki jest coś takiego jak prowadnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@driver93: Ale wiesz, że możesz docinać prosto bez prowadnicy? Wystarczy winkiel (lub coś innego z pewnym kątem prostym), kawałek listwy i dwa ściski.
  • Odpowiedz
@driver93: listwa, ściski i nie trzeba prowadnicy. Kup sobie piłę tarczową do takich rzeczy. Małe, poręczne, schowasz do szafy. Listwa jako prowadnica i można fajnie, prosto powycinać. Jak coś to możesz sobie zrobić otwór w blacie, przykręcić od spodu i masz krajzegę :)

Co jak co, ale wyrzynarka nawet z prowadnicą potrafi się skrzywić. Chyba, że wszystkie za 150 zł taką mają, ale kto do sporadycznego majsterkowania będzie kupował wyrzynarkę
  • Odpowiedz
@driver93: drzwi żeś takie pierydknął, że wygląda to jak jakiś bunkier albo inny skarbiec ( )

Poza tym urzekło mnie przepiękne wykonanie. Linie cięć zapierają dech. Cudo.
  • Odpowiedz
Tak sobie teraz myślę - a co jeśli do tego gniazda wbije się taki ptasi odpowiednik naszych madek p0lek ze swoimi ptasimi bachorami, bo jej się należy, a normalną ptasią rodzinkę #!$%@?ą na zbity dziób XD
  • Odpowiedz
@driver93: szacun za brak patyka i podwójne drzwi :)
jakby CI się nudziło to możesz metalową blaszką obić wejście budki dookoła tak aby nie zostało rozdziobane przez dzięcioła czy rozgryzione przez ssaki

jaki wymiar budki i wejścia?
  • Odpowiedz