Wpis z mikrobloga

OBS TUTORIAL

siemka, jako, że na tagu dalej jest dużo osób, które nie wiedzą o co chodzi z tym całym OBS chciałbym zrobić krótki poradnik o co z tym biega ( ͡° ͜ʖ ͡°) może się komuś przyda a jest zbyt leniwy żeby odpalić YT.

Prostym językiem - OBS (Overload ball side/zagęszczenie skrzydła) to szybka taktyka defensywna, która powoduje, że nasz zespół skupia się na sektorze w którym przeciwnik ma piłkę. Przykład: Przeciwnik ma piłkę na naszej połowie na lewym skrzydle - cały zespół automatycznie przesuwa się w ten sektor.

Jak to odpalić? W trakcie meczu na krzyżaku najpierw wciśnij w dół, a następnie w prawo. Nie musisz nic ustawiać przed meczem.

Kiedy używać? To już co kto lubi, ale generalnie można cały mecz. Ja osobiście preferuje włączenie tego jak przeciwnik atakuje atakiem pozycyjnym, a następnie wyłączam gdy odbieram piłkę. W ten sposób ograniczam ryzyko rozjechania się obrony/niedopilnowania skrzydła w przypadku szybkiej kontry.

Dla kogo? Dla każdego, nieważne jaką grasz formacją i jakie masz wytyczne, w każdym przypadku się to sprawdzi (chociaż tutaj zaznaczam, że nie próbowałem tego przy jakiś dziwnych formacjach z 3/5 obrońców, no ale generalnie powinno także działać). 4-4-2, 4-2-3-1 itp - sprawdza się.

Na co uważać? Generalnie trzeba uważać na przerzuty piłki z jednego skrzydła na drugie, chociaż nieważne czy przeciwnik poda górą czy dołem zawsze ma się czas na reakcję. Wrzutki w tej fifie działają tragicznie, więc mało osób z tego korzysta - jedyna opcja na atak skrzydłem to wejście w pole karne/wycofanie piłki za szesnastkę, więc ZAWSZE ma się czas na reakcję i ogarnięcie sytuacji, dlatego ta taktyka jest OP.

Po co to? Jak pisałem, wrzutki w tej fifie nie działają, większość akcji trzeba konstruować środkiem, a włączenie OBS skutecznie to uniemożliwia i jest bardzo trudno przedostać się przez obronę.

Na obrazku przedstawiam jak to wygląda w grze - po lewej OBS, po prawej bez OBS.

pozdrawiam mam nadzieję, że komuś się przyda mój wysryw

#fut
kemawir123 - OBS TUTORIAL


siemka, jako, że na tagu dalej jest dużo osób, które n...

źródło: comment_1581501098nmzQWKTItGyAuJL7TNNn4M.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kemawir123: jop twojo mac( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze propagują to gówno.. No ale tak całkiem serio to, tak sobie myślę czy to aby nie celowe działania EA. Obserwując ich poczynania przez pół roku gry można było zauważyć że, lubią tak mówiąc po ludzku #!$%@? społeczeństwo, ilość zmian wprowadzonych przez ten czas jest można by powiedzieć niedorzeczna hmm a może celowa?. Bo co by było gdyby gra
  • Odpowiedz