Wpis z mikrobloga

Witam. Mam poważny problem. Otóż zawsze miałem marzenie, żeby stworzyć dobrze prosperujący finansowo kraj, na tyle żebym obławiał się w bogactwie dukatów i bez problemu mógłbym tworzyć potężną flotę i armię. Moje marzenie się nie spełniło, mam dukaty na minusie i gdyby nie potężna armia, nie dałbym rady spłacić pożyczek, po które musiałem sięgnąć, z powodu niewydolności ekonomicznej. Tutaj moje pytanie, w jaki sposób mogę polepszyć sytuację ekonomiczną? Czy obecnie da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam.
#eu4
Zurbach - Witam. Mam poważny problem. Otóż zawsze miałem marzenie, żeby stworzyć dobr...

źródło: comment_158144626058jvkWm342mDGb0V54QLbB.jpg

Pobierz
  • 10
@Zurbach: Ten Neapol jest pod Tobą w unii? Jeśli tak, to jak najszybciej anektuj, przenieś home trade node do Genui i transferuj tam skąd się da. Do tego w razie możliwości oczywiście podbij inne CoT w tym węźle. Możesz też podbić dochód ze złota rozwijając prowincję. Do tego nie jesteś przypadkiem do tyłu w kwestii świątyń/warsztatów? Jak dają więcej niż powiedzmy 0,10 to warto je budować.

@guest: Jest sens bawić
@Jan_K: byłaby motywacja do spuszczenia wpier... anglii, anglia pewno ma kolonie, to je też można podpierniczyć, a w genue wbijać to tak średnio bo neapol chyba nie jego
@Zurbach: Ten Neapol jest pod Tobą w unii? Jeśli tak, to jak najszybciej anektuj, przenieś home trade node do Genui i transferuj tam skąd się da. Do tego w razie możliwości oczywiście podbij inne CoT w tym węźle. Możesz też podbić dochód ze złota rozwijając prowincję. Do tego nie jesteś przypadkiem do tyłu w kwestii świątyń/warsztatów? Jak dają więcej niż powiedzmy 0,10 to warto je budować.


@Jan_K: Neapol oczywiście w
Zurbach - > @Zurbach: Ten Neapol jest pod Tobą w unii? Jeśli tak, to jak najszybciej ...

źródło: comment_1581447801VbcdUMPM8zzBYJFZGzgDCB.jpg

Pobierz
@Zurbach: Ogólnie to kasa jest głównie w TC, w Indiach i dalej, ale Meksyk też warto ogarnąć, jest tam sporo prowincji ze złotem. Tylko raczej tam więcej nie kolonizuj, bo jeśli połączysz podbój z kolonizacją może Ci wyrosnąć za duży i będzie się buntował.
@Zurbach: Dużo więcej nie wyciągniesz chyba. Możesz spróbować handlarza z Brazylii przenieść do Cape. Więcej statków handlowych zrobić i wysłać do Sevilla/ Ivory/ Caribbean. Za 50 papal influence możesz zwiększyć wpływy z podatków o 15%,+ adwisor od podatków i handlu.. Za hajs z wojen i od burgersów trzeba budować domki z produkcją i centra handlowe. Jak pisali wyżej musisz opanować node Genui i tam przenieść centrum handlu. A i włącz edykt
@Zurbach: zobacz jakiś filmik od zlewika z serii saved your ruined campain. Tam sporo pokazuje jak poprawić handel samym przekierowaniem handlarzy czy dzięki odpowiedniemu oddawaniu centrów handlowych kupcom
@Zurbach: o panie na tym etapie to ja kongiem miałem coś z 50 na plusie, przenieś handel do genui, ustaw sobie tak żeby była jak najdłuższa linia z kupców do tej genui co przekierowują handlel, idee handlowe i wysyłaj statki, podbijaj prowincję co mają dużo trade power żeby mieć przynajmniej z 50% handlu w każdym handlu z linii i tyle