Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przepiąłem wentylator elektroniki pod zasilanie w swoim enderze, bo wyczytałem, że przy druku ABS'u czy czasami nawet Petu może elektronika siąść, bo nie działa on cały czas. Chciałem znaleźć jakiś instruktarz, jedynie co znalazłem to filmik https://www.youtube.com/watch?v=vxBnP4NRoM8. Chodziło mi bardziej o to, żebym w dobre miejsca przepiął ten wentylatorek.
Przepiąłem tak jak on, no i wszystko działa. Załączam drukarkę i wszystko jest ok. Załączam druk i drukarka sama zaczyna wciskać przycisk. Uspokaja się, jak na wyświetlaczu coś się zadzieje (zdjęcie). Kiedy wyłączę drukarkę i załączę ją ponownie wszystko wraca do normy. Sprawdziłem jeszcze raz podłączenie na płycie, czy może niedokładnie wcisnąłem kabelki, ale wszystko jest git i nic nie wystaje, aby zwarcia nie było.
Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Wszystkie wtyczki są dobrze powciskane.
#druk3d #ender3 #drukarki3d #drukarka3d
mefius123 - Dzisiaj przepiąłem wentylator elektroniki pod zasilanie w swoim enderze, ...

źródło: comment_15812711734b5rCa08qy8s3rRGjh5U9p.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: Co masz na myśli, bo nie rozumiem :P
Ogólnie włączę drukarkę, włączę grzanie, wiatraki itd nic się nie dzieję.
Włączę jakiś wydruk i podczas wydruku sama wciska przycisk (słyszę to i widzę, na wyświetlaczu, że wchodzi w menu) i jak coś się zadzieje (przesunie się wyświetlacz, jakieś szlaczki, jakieś chińskie znaczki) to przestaje.
  • Odpowiedz
@mefius123: jezeli zawsze uzywasz dmuchawki do chlodzenia wydruku na 100% to mozesz olac tego moda, bo plyta zawsze bedzie chlodzona podczas drukowania. a jezeli juz musisz to wepnij sie w glowne zasilanie plyty - jak plyta ma zasilanie, wiatrak tez je bedzie mial w tym samym czasie
  • Odpowiedz
Rozkręciłem wyświetlacz, zdjąłem wydrukowaną obudowę, zdjąłem pokrętełko i wyjąłem z metalowej obudowy i puściłem wydruk i wszystko ok. Zobaczymy jak złożę i puszczę wydruk czy coś się zadzieje.
  • Odpowiedz