Wpis z mikrobloga

Panowie, stoję przed wyborem pierwszego roweru - padło na gravel w związku z możliwościami jego użycia.
Zdaje sobie, że z aktualnym budżetem nie jestem w stanie poszaleć, ale tak jak piszę, będzie to pierwszy tego typu rower - przesiadka z zwykłego sieciowego MTB.
Zastosowanie to głównie długie trasy asfaltowe + zjazdy na szuter z uwagi na teren w mojej okolicy.

Mam na oku trzy poniższe modele dostępne od ręki w sklepach:

Kross Esker 2.0 2019 lub 2020 - w drugim przypadku mówimy o cenie 3,5k i dostępności w okolicach marca : https://czerwonyrower.pl/kross/2497-kross-esker-20-2019-m.html
Romet Boreas 1: https://rower.com.pl/romet-boreas-1-1990864
Romet Aspre: https://www.dadelo.pl/rower-gravel-romet-aspre-pd19276/

Będę wdzieczny za jakikolwiek odzew! :)

#gravel #rower #szosza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@absynt9:
Wiesz tutaj dużo zależy od osobistych preferencji.
Czy chcesz mocowania do bagażnika czy nie? Czy napęd 1x10 z kasetą 11-32 ci wystarczy czy potrzebujesz bardziej miękkich przełożeń?

Mi się z tych tutaj chyba najbardziej podoba Kross ale też nie do końca bo wolałbym korbę 46-30 a nie 46-36. No ale krossy nie wiedzieć czemu tak mają...
Lepszy rower to ten który lepiej odpowiada twoim oczekiwaniom, ten który ci się
  • Odpowiedz
@bibsz:
Dzięki wielkie za odzew.

Zdecydowanie bardziej podoba mi się Kross, aczkolwiek po głowie chodzi mi ten aluminiowy widelec...
Od masy informacji dostępnych w internecie na ten temat można zwariować, a sam nie mam porównania jak wygląda kwestia tłumienia drgań w aluminium czy karbonie.
  • Odpowiedz
@absynt9:
Nie mam doświadczenia z karbonem ale mam widelce stalowe i jeden alu więc ci powiem - olej to. To wbrew temu co ludzie piszą nie ma znaczenia. Od tłumienia drgań jest opona.
  • Odpowiedz
@bibsz
W takim razie wybór już chyba definitywnie padł na Kross'a.
Teraz zastanawiam się jeszcze tylko nad modelem - czy brać ten z 2019 w cenie 2,7 czy poczekać na 2020 w cenie katalogowej 3,5.
Różnica głównie w osprzęcie, ale znowu pytanie czy będzie zauważalna dla amatora. Być może lepiej wydać teraz odrobinę więcej i nie zawracać sobie głowy w dłuższe perspektywie czasu z modyfikacjami, jeżeli się mocno wkręcę.
  • Odpowiedz
@absynt9: wbrew pozorom to znowu nie jest taka wielka różnica między clarisem a Sora. Ot jeden bieg więcej. To ma jakieś znaczenie ale nie jestem przekonany że różnica jest warta tej ceny. Jeśli robic upgrade to do grx z hydraulicznymi tarczami. To większy koszt ale i upgrade znacznie bardziej odczuwalny.

p.s. specyfikacji jakoś bardzo wnikliwie nie studiowałem ot tylko rzuciłem okiem.
  • Odpowiedz
@bibsz: w takim razie wygląda na to, że w tym tygodniu będę właścicielem Kross'a 2.0.
Tak jak pisałem, wraz z ilością informacji w internecie, opiniami sprzedawców w lokalnych sklepach miałem jeszcze większy mętlik. Dzięki za cenne informacje i Twój czas:)
  • Odpowiedz
@absynt9: zostaw sobie jakiś budżet na akcesoria: kask, pompka, bidon, koszyk na bidon, pewnie jakos licznik, ubrania. Niby pierdoły, ale sumarycznie to się zbiera już ładna sumka.
  • Odpowiedz