Wpis z mikrobloga

Policja zrobiła filmik jak to walczą z piratami. No i w jednym ujęciu o charakterze estetycznym co robią? Przekraczają prędkość bez żadnego powodu (130 przy ograniczeniu 120). A tyle akcji że 10 km/h za dużo zabija XDD

https://youtu.be/TMzxMz6aiGE?t=22


#policja #bagiety #afera #samochody #motoryzacja
Kalak - Policja zrobiła filmik jak to walczą z piratami. No i w jednym ujęciu o chara...

źródło: comment_1581180439VTEWDLlW27nl3lSGfTEnrJ.jpg

Pobierz
  • 15
(130 przy ograniczeniu 120)


@Kalak: akcja "10 mniej ratuje życie" tyczy się jazdy miejskiej, gdzie siła zderzenia i jego skutki wobec pieszego znacząco są różnią przy uderzeniu przy 50 i 60 na godzinę

Natomiast na ekspresówce te 10 mniej nie ma wielkiego znaczenia, szczególnie że sami nie łapaliby nikogo jadącego 130 na 120, nawet fotoradar tyle nie łapie bo ma te 10-12km/h tolerancji. Szczególnie że liczniki zawyżają, szczególnie przy wyższych prędkościach.
@Atreyu: Sprawdzałem w 3 autach, i przy 140 przekłamanie względem GPS było 2 - 7 km/h. Tutaj nowe BMW, dodatkowo z cyfrowymi wskaźnikami, więc powinno być dokładnie.
@Atreyu: Pewnie, zawsze jest przekłamanie. Nie twierdzę że nie. Jednak raczej nie aż 10km/h przy 120-130km/h.

Tylko czy jazda licznikowa o 10km/h za szybko to odpowiedni komunikat do filmiku propagandowego z tytułem "ZDĄŻYĆ PRZED ŚMIERCIĄ. LUBUSKA GRUPA „SPEED” NIE ODPUSZCZA DROGOWYM PIRATOM" ?
Jednak raczej nie aż 10km/h przy 120-130km/h.


@Kalak: a ja ci mówię (i inni też) że jest to zazwyczaj zawyżone o około 10 kilometrów na godzinę przy prędkościach powyżej 100 i w wielu autach tak miałem.

Są przypadki gdzie różnica jest mniejsza (jak u ciebie) ale reguła jest taka że należy przyjąć te 10 tolerancji, co też policja przyjmuje za standard nie zatrzymując zazwyczaj kierowców przekraczających do 10 km/h

Sama zmiana
Tutaj nowe BMW, dodatkowo z cyfrowymi wskaźnikami, więc powinno być dokładnie.


@Kalak: to nie do końca tak działa. Wymogi homologacji są takie, że licznik nie może zaniżać prędkości, ale może ją zawyżać do pewnego stopnia, więc wielu producentów celowo robi licznik zawyżający prędkość, jako bufor bezpieczeństwa dla tolerancji przy produkcji oraz by kierowcy nie mieli problemu jadać równo z ograniczeniem (są kraje ze znacznie mniejszą tolerancją dla drobnych przekroczeń niż Polska)
Szczególnie że liczniki zawyżają, szczególnie przy wyższych prędkościach.


@Atreyu: Już nie bardzo, zwłaszcza jeśli auto ma tempomat. W Mazdzie 6 zawyża może 2-3 km przy prędkościach rzędu 90-100km/h. Ale jak miałem Almerę (tylko rok młodsza od tej Mazdy) bez tempomatu, to 10% zawyżała, lekko licząc.