Wpis z mikrobloga

@Rocky_Zuma_Skye: To już znasz. Jacy wredni ludzie, ktoś sie chce czymś podzielić to tylko wysrywy sie przypie...lać przychodzą.
A dlaczego by nie ? Przecież to łodyga, nie będziesz jej potem zjadać ale zostawi swój aromat, nie zdechniesz od tego i nie będzie to zupa koperkowa, jprdl.
  • Odpowiedz
@Rocky_Zuma_Skye: Aha ! Ty stoisz na straży bieda-rosołu z PRL i przywalasz sie do każdego kto zrobi inaczej ? Goździki, czosnek czy lubczyk też juz sie nie nadają ? A kapustę dopuszczasz czy to już ekstrawagancja ? Idę o zakład że jak nasze babcie twój rosół ma ilość warzyw która podyktuje Ci tacka z marketu z włoszczyzną. To jest mój rosół, rosół to potrawa przygotowywana z wody, mięsa, przypraw oraz warzyw,
  • Odpowiedz
@Rocky_Zuma_Skye: nie obrażaj mnie, sam robisz gówno jedzenie. Serler naciowy daje do każdego rosołu choćby Gesslerka, ma dużo większy aromat niż bulwa, bulwa z rosołu nadaje sie do sałatki jarzynowej, nać nie. Czarna lista.
  • Odpowiedz
@Limonene: coś ci sie pomyliło, przeczytaj jeszcze raz uważnie i pokaż mi gdzie napisałam że nie daję tej pietruszki. Daję pietruszkę korzeń i pietruszkę łodygi.
  • Odpowiedz