Wpis z mikrobloga

@danio_96: w poprzedniej pracy poczekałem do końca umowy i jej nie przedłużyłem. Poszedłem do pup się zarejestrować i w tym czasie znalazłem pracę na własną rękę - więc wstrzymali mi kuroniowke ale można było złożyć podanie o dodatek aktywizacyjny za to że sobie sam pracę znalazłem, i wynosił on tyle co moja kuroniówka tylko przez pół roku musiałem do kadr latać po zaświadczenie że dalej pracuje mimo iż miałem już umowę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danio_96: w poprzedniej pracy poczekałem do końca umowy i jej nie przedłużyłem. Poszedłem do pup się zarejestrować i w tym czasie znalazłem pracę na własną rękę - więc wstrzymali mi kuroniowke ale można było złożyć podanie o dodatek aktywizacyjny za to że sobie sam pracę znalazłem, i wynosił on tyle co moja kuroniówka tylko przez pół roku musiałem do kadr latać po zaświadczenie że dalej pracuje mimo iż miałem już umowę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LrPrl: Ale mogę zakończyć działalność teraz i wówczas ten czas się chyba nie liczy.
Póki co pracuje na zlecenie, ale docelową forma zatrudnienia jest DG, trochę lipa bo już 2 raz nie mogę opłacać ZUSu na preferencyjnych stawkach. Chyba, że coś się zmieni do tej pory ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wiesz może czy jest opcja zmiany charakteru działalności, w sensie chodzi mi o konkretną branżę jakiej ona
@danio_96: Ja jestem zielony w tych tematach :P Po prostu ktoś mi podpowiedział, że jest taka opcja i wytrzymałem chwilę dłużej do końca umowy zamiast jązrywać i miałem z tego tytułu te blisko 500zł miesięcznie przez pół roku, więc mi to grało, bo 5 stów na drodze nie leży ;p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LrPrl: Rozumiem, jutro zadzwonię do Urzędu i się dowiem co i jak.
W sumie to trochę dziwne, jeśli bierzesz zasiłek to ci przysługuje dodatek, a jeśli go nie bierzesz to nie :D
W sumie mi najbardziej zależało na znalezieniu pracy, ale ten dodatek powinien być nagrodą, za to że sam osiągnąłem cel bez pomocy urzędników ;)