Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie ten kraj na prawdę. Uczysz się latam żeby zarabiać na tyle, aby żyć normalnie. Pracujesz na etacie bez żadnego kombinowania płacąc ogromne składki, dodatkowo dorabiasz czasem po pracy i nie chcąc oszukiwać państwa masz zarejestrowana działalność gospodarczą. Z tego tytułu że ci się chce pracować a nie siedzieć na dupie opłacasz karę w postaci podwójnej składki zdrowotnej. Do dentysty już dawno chodzę prywatnie bo wiadomo jak jest. Potrzebowałem iść do lekarza specjalisty, pierwszy raz od 10 lat i okazuje się że termin za dwa lata. #!$%@? poszedłem prywatnie. Pani wypisuje receptę i informuje że leki są bardzo drogie bo nie ma refundacji i nie ma zamienników. I teraz pytanie, po #!$%@? ja płace te składki. Czy w tym kraju uczciwy człowiek musi być #!$%@? najbardziej? #polska #bekazpodludzi #zalesie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LuCzadoreQ: wykupuję ubezpieczenie z pakietem medycznym, rezygnując tym samym z bezsensownych dla mnie składek. Tak to powinno wyglądać, skoro i tak nie mogę pójść do lekarza w rozsądnym terminie.

Najlepiej kiedy chcesz się umówić i dostajesz termin za 2 lata. Na pytanie odnośnie wejścia prywatnie dostajesz termin do tego samego lekarza za maks 2 dni...
@ptasiek2: No ale składki z tytułu prowadzenia działaności musisz i tak zapłacić. Jak będę częściej korzystał z opieki zdrowotnej na pewno pakiet wykupie. Zwłaszcza że coraz bardziej skłaniam się ku temu by otworzyć dzialaność za granicą i przejście w PL tylko na B2B. Przynajmniej będę chodził spać spokojnie ze ani grosz z moich podatków nie trafia do ludzi np @Kelemele