Wpis z mikrobloga

@trelixmorelix: Na #!$%@? wołasz do tego .NET? W .NET masz trochę inny system typów (struktury vs klasy, typy referencyjne kontra wartościowe etc.) i Twój przykład z datą nie ma sensu, skoro DateTime jest strukturą, a te mają wyraźne zalecenie, by były tworzone jako niemutowalne. Jeśli chcesz se nabijać kliki na blogasku, to spoko, zawołaj jeszcze z 10 języków. Pomijając to, że w języku polskim istnieje takie pojęcie, jak niemutowalność.
mmmmm, inteligentny humorek. Przepychanki słowne z takim mistrzem słowa to radość dla mnie. Ale wracając do tematu. Tak, ponieważ wbrew pozorom są one powiązane z tematem. Mam nadzieję, że wkrótce zastąpię je moimi własnymi rysunkami. Ostrzegam na wstępie, że również mogą się nie spodobać, ponieważ nie potrafię rysować, ale bardzo lubię.
@trelixmorelix: szczerze ten post jest słaby. Bardzo chaotycznie napisany, jakbym nie znał tematu to pewnie nic bym się nie dowiedział. Brakuje mi więcej informacji na temat innych zalet: klucze w mapach, oszczędzanie pamięci, brak kopiowania defensywnego, lepsze memory visibility dla pól final, możliwośc memoizacji hashów i dużo innych. Dodatkowo wypadałoby opisać w jaki sposób ogarnąć generowanie boilerplatu dla klas czyli Immutables, Lombok czy nawet nowe rekordy z javy 14
@Saly: dzięki. te wszystkie informacje są na każdej stronie. Ten wpis bazuje na przykładach. Dwóch rozsądnych, które znalazłem w sieci i jednym moim, który umieściłem na githubie. Napisałem to w takiej formie, jaką ja bym chciał kiedyś przeczytać. Nie zawsze da się trafić w potrzeby każdego czytelnika. karkołomna sprawa.