Wpis z mikrobloga

Parę dni temu zdecydowałem się rozpocząć zabawę z #apple więc muszę zdecydować się, którą wersję #iphone wybrać.
1. No to mówię sobię, że wezmę X bo jest akceptowalnie nowy.
2. No ale patrzę na ceny i to w sumie lepiej wyjdzie jak wezmę XS bo praktycznie ta sama cena (na promce idzie po 2800-2900 znaleźć).
3. No ale w sumie dołożę pare stówek i wezmę 11 z dużo lepszym aparatem za 3400 PLN i będę miał najnowszą linię, już pies drapał te grubsze ramki i wyświetlacz jak u alcatela.
4. No ale przecież jak ktoś chce przyciąć koszta to jest jeszcze XR dla biedaków, ale to po #!$%@? bieda wersja jak płacisz 300 zł mniej niż XS a dostajesz telefon klasę niżej (jeden aparat, większe ramki, gorszy ekran).
5. No to może poczekać do marca na IP SE 2 i brać za 2500.
6. No ale ten SE 2 będzie w przedpotopowej kaście jak IP 7 i 8 to sobie zobaczę czy ten A13 bionic jest naprawdę kozak prockiem. Odpalam wideo na yt z porównaniami IP 11 i IP 7. Nie no zajebiście, appki ładują się 0,05 sekundy szybciej, a jakieś większy gry to nawet sekundę szybciej. Na co ja #!$%@?ę ten zaoszczędzony czas?
7. No ale ping-pongi i tak mają pandemie i pies jeden wie kiedy ruszy produkcja. Może wezmę jednak używkę IP 7 i poczekam na IP 12 bo to będzie rewo(xD)lucja.
8. No ale używka IP 7 to bateria pół dnia potrzyma i się tylko zdemotywuję do sadowników.
9. No to może wezmę nową 7, ale to 1200 PLN. Może by tak dorzucić do nowej 8 za parę stówek.
10. No to już prawie dobiłem do ceny XRa/SE2 więc cofam się do poprzednich punktów.

Czekać na promkę XSa za 2800 czy już brać 11 za 3400 bo za tyle na morele (tfu) jest. Bo domyślam się, że na 11 po wyjściu SE2 promek nie będzie bo to inna półka. Po ilu miesiącach od premiery spada cena u resellerów?
  • 26
@c137: X to już w ogóle się nie opłaca chyba brać.
Jak chcesz funkcjonalny telefon z iOS za w miarę dobrą kasę, a masz #!$%@? na bezramkowe ekrany to bierz 8 / 8 Plus. Jak zależy ci na nowym sprzęcie i dobrym aparacie to bierz 11 albo 11 Pro. Jeśli chodzi o performance to nie zauważysz różnicy wielkiej miedzy 8 a 11, jedyna różnica to mniejszy ekran i nieco słabszy aparat.
Elo mam identyczne rozkminy tylko jestem na s9+ teraz, kupując xs będzie to dobry ruch czy idiotyczny bo myślę że idiotyczny ale chcę spróbować nie wiem dlaczego chyba dlatego że już mi się znudził
@Vaerlin poczekam do promki jakiejś prawdopodobnie. Chyba że z Amazona niemieckiego za niecałe 2800, ale jak wtedy jak z gwarancją, kurier przyjeżdża po telefon?

@pekak no właśnie te ramki i face id mnie przekonuję do XSa/11. Tylko czy warto brać 11 za 700 PLN więcej? Miałbym juz airpodsy za te pieniądze.
@c137: XS z amazona niemieckiego. Przy przechodzeniu przez zamówienie cena spada do 545 euro ( ͡ ͜ʖ ͡) FV23%. Ja tak powinąłem XSa za 510 euro ze 2 tygodnie temu(z revolutem <2200zł za nówkę). Amazon jest oficjalnym resellerem apple, więc jest wyżej w hierarchii niż większość polskich sklepów.