Wpis z mikrobloga

Gdybyście mieli 140k PLN i chcieli kupić nowe niewielkie auto dla rodziny (hatchback/kombi klasy C, crossover), koniecznie benzyna i automatyczna skrzynia z przyzwoitą mocą (czyli np. > 130KM), koniecznie Z gadżetami typu apple carplay oraz im więcej asystentów czego tylko się da - tym lepiej (dotykowy ekran jak najbardziej OK). Ważny jest też wygląd i spasowanie materiałów (w tej cenie można chyba tego oczekiwać). Co byście w tej chwili wybrali? Nie mam żadnych preferencji co do marek/narodowości poza jedną: nie może to być nic tak brzydkiego jak nowy Golf ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale reszta oferty VAG jak najbardziej wchodzi w grę. #motoryzacja #kiciochpyta
  • 81
  • Odpowiedz
@size tylko peugeot 3008, chyba najładniejszy w tej cenie, super wyposażenie i silnik akurat się wpisuje w to co chcesz- byłem tydzień temu w salonie oglądać jednego w wersji allure- bajka, ładny, super wnętrze, nowoczesne no i do tego mega praktyczny
  • Odpowiedz
sorry @memory: nie mogę na niego patrzeć. Ten przód mnie odrzuca, a naprawdę nie jestem uprzedzony do żadnej marki (inne VW są OK).
  • Odpowiedz
@tluczek_do_kartofli: też mi się mega podoba, no i ten kokpit (mam 308 obecnie i bardzo będę żałował ewentualnego rozstania z małą kierownicą). Niestety cena 3008 jest zupełnie nieadekwatna do tego co się dostaje (jeśli porównać z konkurencją). Ale to też jest mocny kandydat u mnie, zwłaszcza, że są dobrze dopasione nawet w tańszych wersjach.
  • Odpowiedz
@ostry_wodorosty: tak jak sam piszesz - pechowe. Jestem bardzo daleki od generalizowania, bo dokładnie takiego Leona jak wkleiłeś, tylko w wersji FR, ma mój kumpel i to jest mega dobre auto. Poza tym - od czego się ma gwarancję :)
  • Odpowiedz
@zasadzka01: biorę to pod uwagę, można wycisnąć dobry rabat, wszystko jednak zależy od warunków gwarancji (czasem są one inne bo np. auto okazuje się półroczne, albo roczne).
  • Odpowiedz
@size no jest drogi i to fakt xD nie wiem jak ceny w Polsce, ale tutaj gdzie je sprawdzam (belgia) to w tej samej cenie co 3008 (ok. 35k euro) jest audi q3 sportback i to już całkiem dobrze wyposażone. A do tego w Polsce są trochę tańsze nowe wozy więc polecam sprawdzić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@size: Mówisz, że bierzesz pod uwagę niewielkiego hatchbacka, no to V40 byłoby spoko wyborem. Nówkę można kupić za 100 tysięcy około, spasowanie materiałów niezłe, wnętrze bardzo ładne, szczególnie w wersji R-design, ja akurat jeździłem dieslem, ale benzyny chyba też mają w porządku.
  • Odpowiedz
@ThirtyDoorKey: spoko, fajna opcja. Z tego co zgaduję po ich stronie to ukryli ten model, bo w 2020 planowana jest nowa generacja V40 (tak to wygląda jak googluję). Dzięki za namiar.
  • Odpowiedz
@size: A jak chcesz coś nieco większego to zawsze można zainteresować się chociażby rocznym V60. Volvo to spoko auta, są tańsze od konkurencyjnych Audi czy BMW a oferują równie wiele ;) Sam prędko nie zmienię Volvo na inną markę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ThirtyDoorKey: Nie, V60 to już zdecydowanie za duże auto dla mnie. Co do samej marki Volvo to się zgadzam i podoba mi się to w jakim kierunku zmierza (pomijając produkcję w Chinach oczywiście ;) , ale to chyba nie odbija się jakoś specjalnie na jakości).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@size: Jeżeli bierzesz pod uwagę Octavię to może i spójrz na Karoqa. Miałem do testów 1.5tsi z automatem i był naprawdę spoko. W twoim budżecie będziesz miał wypas wersję. Wpadł mi do głowy jeszcze Mini Countryman bo jest ciekawy z wyglądu ale nie miałem okazji jeździć ani oglądać z bliska.
  • Odpowiedz
@Tezak: dzięki, Mini mi raczej nie podejdzie, tak przynajmniej miałem kiedyś z Cooperem. Lubię jak ktoś ma Mini, ale sam bym nie chciał ;) Z crossoverów to oferta VAGa jest mega duża i rzeczywiście ją przeanalizuję, zarówno VW, jak i Skoda i Seat mają dość podobną ofertę i tutaj.
  • Odpowiedz
@size: Leasing, gotowka czy wynajem? Jak nie masz typowowo polskiego przywiazania do formalnej wlasnosci to na w wynajmie mozna trafic dobre deale. Wystarczy polaczyc dobry rabat z zawyzona wartoscia koncowa i mozna trafic perelki typu xc60 za 600 zl miesiecznie. Z takich bardziej realny to Arval ostatnio mial np glc za 1750 netto albo 530e za 2300 (obie opcje full pakiet). Klasa wyzej niz taki proceed a niewiele drozej. Poza
  • Odpowiedz