Wpis z mikrobloga

Tak myślałem ze ktoś (różowy) odpowie,

wg mnie jest masa innych ważnych pytań które można zadać, ale to pokazuje co jest dla kobiety istotne ¯\(ツ)/¯


@uwielbiamnalesniki: Stary, to jest przecież zwyczajne pytanie. xD Dziwi cie, że kogoś może interesować czym zajmujesz się przez 1/3 swojego każdego dnia w tygodniu? xD "Pracujesz, studiujesz?" (niekoniecznie w tej formie) zawsze pada z mojej strony gdzieś przy początku konwersacji w kierunku różowego.
  • Odpowiedz
@Satanistic: Wystarczy zapytać czy pracuje czy studiuje, pytanie o konkretna branże jest jak pytanie „czym jeździsz” „gdzie jeździsz na wakacje” itp. - jak chcesz naprawdę POZNAĆ kogoś to co ci da informacja ze pracuje na słuchawce? Nic poza informacją ile orientacyjnie zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamiast przykrywać to kłamstwem „bo chce wiedzieć czym się zajmuje w życiu” - zapytaj czym się interesuje, praca często jest złem
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki
Co jest złego w tym, że kobiety chcą wiedzieć ile zarabiasz?

Przecież to jest biologia. Jako facet masz być w stanie zapewnić byt jej w okresie ciąży, połogu i wczesnego wychowania i dziecku do samodzielności. Gdyby tak kobiety nie działały nie przetrwalibyśmy jako gatunek.
Obrażanie się na to jest srogą gówniarzerią.

Jedno to uważać na golddigerki, a drugie to być debilem co się obraża na normalne rzeczy.
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: No nie wiem, ale jak sama bym była lekarzem to nie chciałabym soe spotykać ze złomiarze albo kasjerem, który nie pracuje na chwile tylko po prostu nie ma ambicji i całe życie przesiedzi na kasie nie próbując jakoś się samodoskonalic. Żadna praca nie hańbi, ale jak ktoś woli całe życie przesiedzieć na dupie bez ambicji to może się to komuś nie podobać. Sama tymczasowo pracuje jako sprzedawca i zrozumiałaby jakby
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: a o co ma pytać nowopoznanego faceta? rozmiar fiuta? kolor skarpetek? przecież to jest standardowe pytanie jak kogoś nowego poznajesz. ewentualnie jak osoba jest młoda to pytasz czy studiuje i jak tak to gdzie. niektórym tutaj to serio przydałyby się jakieś lekcje z elementarnych kontaktów międzyludzkich
  • Odpowiedz
@pekak: O to skąd jest, czy mieszka gdzieś w pobliżu, jakiej muzyki słucha, co robi w wolnych chwilach, woli psy czy koty, czy jest z kimś w związku, czy ma jakiś bucket list, czy ma dzieci, czy lubi #!$%@? na motorówce bo można się kiedyś ustawić na wypad, czy jest wege, czy ma wolne weekendy, czy lubi gotować i co, jakie ma pasje, czy szuka czegoś na serio, czy cos ostatnio
  • Odpowiedz
@pekak: Pisałem wyzej, info o tym ze ktoś pracuje na callcenter nie mowi wiele, poza orientacyjnymi zarobkami

Może komuś w życiu nie wyszło, może ktoś tymczasowo dorabia, może jest bez ambicji, dlatego pytanie o wszystko inne więcej mi powie niż info ze ktoś jest senior manager business asistentem ds. klienta xd
  • Odpowiedz