Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #it

Jako inżynier wsparcia IT mam dyżur tzw. standby.
Jeżeli coś sie jebnie u klienta (najcześciej w nocy) wdzwaniaja, właczam kompa, robię swoje i kasuję 200% stawki godzinowej. ;)
jest nas 4 w zespole a dzwonią 1-2 razu w miesiącu....

Za ten dużur mam płacony dodatek - wynosi on: UWAGA 35/dzień roboczy, 70 zł/ weekend (brutto)
315 zł za to, ze targam ze soba służbowy telefon idąc na sobotnie zakupy i nie pójde na basen!

Teoretycznie w czasie tego tygodnia kiedy mam dyżur nie powinienem chodzić do kina, powinienem zabierać laptopa na imprezy, ogólnie zrezygnować z życia prywatnego bo "jak klient zadzwoni i nie odbiore to bedzie eskalacja do managera"
Mam na to już #!$%@?, Mam rodzinę, córeczkę i za 300 zł nie bede zabierał laptopa na niedzielny obiad u teściów.

Pytanie:
Ile Wam płaca pracodawcy za dyzur pod telefonem?
u mnie miasto powyżej 300tys ale za dużo konkurencji pracodawców nie ma. A na pewno nie ma takich gdzie lepiej dobrze zarobię na UoP ;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 200 procent za cały dzień/noc niezależnie czy coś się wydarzy. Mówisz że dostajesz 300zl za 8h mając stawkę 2x. To wychodzi że za 8h normalnie dostajesz jakieś 19zl? Za takie pieniądze w życiu bym się nie podjął. Biorąc 200zl za godzinę takiego dyżuru było by już warto.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ogólnie bardzo podobna branża i temat - taki dyżyr tylko że po godzinie 16 i weekendy z tego co wiem to kasują u nas 500zł na rękę za tydzień. Częstotliwość awarii itd też bardzo podobna. Ogólnie trzeba miec bardzo pecha aby cos takie się wydarzyło żeby siedzieć więcej niż godzine w tym tygodniu .
**Bobek_IT**: W aktualnej firmie płacą za dzień roboczy 60 zł, za sobotę ok 130 zł a za niedzielę i święta ok 200 zł.
Każda nadgodzina rozliczana wg. standardowych stawek za nadgodziny 150% dzień zwykły lub 200% dni świąteczne lub nocne.
Czasami przez cały tydzień nie ma telefonu, czasami jest nawał.
Nie jest może jakoś super, ale płacone uczciwie i bez wymówek.
Kwoty brutto.

Dla porównania pracowałem w firmie, gdzie za dyżur było