Wpis z mikrobloga

@koob: właśnie chciałem przy lasku ale nie chciałem zaraz przy samym lesie :) myślę że ok, zona sie jeszcze zastanawia czy nie lepiej byloby przy drodze asfaltowej (z prawej strony) ze wzgledu potem na dojazd, pewnie droga za pare lat powstanie
  • Odpowiedz
@michal_85: przynajmniej zabudowa jednorodzinna a nie #!$%@? cięlętnik. Obczaj tylko czy masz mieć udziały w drodze czy droga będzie gminna i kiedy planują ją zrobić. Sprawdź czy w okolicy nie ma żadnych ferm ani zakładów bo takie coś potrafi smiedzieć na wiele kilometrów. Z płotem czekaj aż się sąsiedzi pojawią ale drzewka sadź od razu.
Reszta spoko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@michal_85: pewnie przez jakiś czas będziecie musieli po błocie chodzić i jeździć. Warto się zainteresować i popytać jak wygląda plan (i czy w ogóle jest) jakiegoś utwardzenia drogi, bo jeżeli tam są tylko domki, to wcale nie jest to takie oczywiste.
  • Odpowiedz
@michal_85: fajna, tylko bralbym po drugiej stronie drogi o ile powierzchniowo są takie same. prostokątna działkę z wąskim frontem łatwiej zagospodarować tak żeby uzyskać trochę prywatności. Las za oknem to nic przyjemnego, co prawda nie mieszkałem tak ale miałem okazję bywać. To generuje sporo syfu na podwórku. Jednak lepiej odsunąć się o te dwie działki, chyba że jesteś ornitologiem i chcesz z okna sypialni popatrzeć na ptaszki.
  • Odpowiedz
@TheHamlet: ferm nie ma i okolica bardzo ladna, mieszkam niedaleko w bloku (męczy mnie to) i znam teren, wlasnie droga juz jest na mapie wyznaczona, nawet jest nazwa ulicy, takze pewnie w przeciagu kilku lat bedzie cos sie dzialo, i tak pewnie zanim skoncze budowac to ze 2/3 lata minie

@wasilewp: ta działka ma 9,6 ara, jak dla mnie duża, za ktora musze wycebulionowac troche kasy , w ogole to
  • Odpowiedz
@michal_85: A nie myślałeś żeby sobie pośmigać po okolicznych wsiach w okręgu, w którym chciałbyś zamieszkać ?
Spora suma jak na taki ścisk w koło.
  • Odpowiedz
@n0xx: we wsiach jest tez kilka dzialek, tam bym kupil za pol ceny, ale niestety czesto bywam w miescie czasem musze jezdzic kilka razy w sprawach sluzbowych i wolalbym mieszkac gdzies niedaleko
  • Odpowiedz
@michal_85: weź się upewnij, czy las nie narobi problemów - ostatnio jak pytałem w banku o kredyty to od razu mi powiedziano, że jak działka przy lesie, to nie dostanę.
  • Odpowiedz
@michal_85: Sprawdź sobie kilka kwestii:
1. Czy działka objęta jest planem miejscowym, który dopuszcza zabudowę (pewnie tak, patrząc na podziały), lub czy była wydana decyzja o warunkach zabudowy.
2. Czy droga jest własnością gminy czy jest prywatna. Chodzi tu o kwestie jej urządzenia. Znam przypadki, gdzie przy dojeździe przez drogę nieurządzoną (trawa), niewyłączoną z produkcji rolnej (użytek rolny na mapie) starostwa nie chciały dać pozwolenia na budowę i inwestor zmuszony był
  • Odpowiedz