Wpis z mikrobloga

Ale Januszom #!$%@?ło. Przed paniką kupiłem 20 sztuk takich maseczek P3 za mniej więcej tyle, ile teraz kosztuje jedna sztuka. No i obowiązkowo do nazwy dołączone "KORONAWIRUS", ewentualnie "WUHAN". Aż ręce opadają.

A, i ogłoszenie z którego kupowałem nie jest już dostępne.

https://allegro.pl/oferta/maseczka-maska-antywirusowa-koronowirus-ffp3-p3-8909697809

#chiny #koronawirus #2019ncov #januszebiznesu
supra107 - Ale Januszom #!$%@?ło. Przed paniką kupiłem 20 sztuk takich maseczek P3 za...

źródło: comment_1580944593poQGCKOYt63GYaIEgXkHWD.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@bary94pl: @supra107: @Megawonsz_dziewienc: najgorsze to że kupującym nawet odrobinę wyobraźni brakuje - tzn kupują półmaski z zaworami , które nie chronią.

Przejrzyj firmy z Chin gdzie są lekarze albo policja itp, wszyscy mają półmaski bez zaworków. Bo na zawroku zbiera się po kilku minutach wilgoć i idealnie ściąga wszelkie wirusy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tyrytyty: dla mnie to patologia, że ktoś zarabia na tragedii ludzkiej. bardzo niemoralne. w Chinach brakuje masek gdzie jest epidemia, ludzie tutaj chcą kupić pare sztuk na wszelki wypadek a brakuje w aptekach bo ktoś wpadł na pomysł by zrobić biznes i wykupić wszystkie z apetek i hurtowni.
  • Odpowiedz
@orangeduke: > dla mnie to patologia, że ktoś zarabia na tragedii ludzkiej. bardzo nie moralne.

dlaczego? Publiczna służba zdrowia czy szkolnictwo są zbudowane na tej idei, i są najbardziej nieefektywnymi i najgorzej zaspokającymi potrzeby konsumentów sektorami gospodarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast sektory oparte na zysku, chociażby piekarnie, księgarnie czy sektor IT działają dużo lepiej od odrynkowionych gałęzi, dostarczając dobra tanio i efektywnie. Jakby odrynkowić produkcję butów to byśmy mieli jeden but na osobę, ale przynajmniej piewcy sprawiedliwości mogliby krzyczeć, że każdy ma zapewniony przynajmniej minimalny przydział obuwia ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@tyrytyty: w komuniźmie uznaje się takich ludzi za szkodników społecznych i ich każe. nie chcę tu się rozwodzić teraz nad wadami komunizmu i kapitalizmu oraz nad ich zaletami, ale akurat spekulacja to nie jest coś co zwykli ludzie lubią. na spekulacji zarabiają cwane jednoski które mając pewien kapitał, czasami niezbyt duży nawet ale próbują na tym zarobić i zbić fortuny.
  • Odpowiedz