Wpis z mikrobloga

Mam do wyrównania ściane w pokoju na poddaszu, bo dom wymurowany do granicy dzialki (ściany nie idą w kat 90stopni). Będę robił przedscianke na stelażu, ale nie mam gdzie zamocować górnego profilu, żadna krokiew tam nie przechodzi. Wystarczy zakończenie przymocowac ESem czy bawić się w jakiś dodatkowy stelaż? Górny rant będzie schowany nad sufitem, na ścianie nic ciężkiego wisieć nie będzie.
#remontujzwykopem
  • 9
@ktoszpolnocy: te esy chcesz kotwic do sciany? ja bym dal dwa profile jeden na wyskosci konca plyty, drugi na wysokosci "nowego" podwieszanego sufitu, wydasz niecala stowke wiecej(nie wiem ile metrow tam masz) + #!$%@? z godzinke dluzej by pchelki polapac bez wkretarki, ale moim skromnym zdaniem powinno fajnie trzymac. ale poczekaj jeszcze co ci madrzejsi powiedza w sprawie izolacji, wilgoci itd. na tym sie srednio znam i nie chce w blad
@jzs44: esy do sciany. Ale mówisz o UD czy CD, bo mniej więcej wiem o co ci chodzi, ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Główna moja obawa to taka, że ESy pod jakimś naporem na ścianę się będą uginać i przekrzywi mi to całą ścianę na zewnątrz, profil UD zamontowany do stropu takie coś uniemożliwia.
@ktoszpolnocy: teoretycznie nie powinno, ale w sumie tak mysle, ze dla swietego spokoju mozna by bylo to zrobic jeszcze inaczej.

UD dac do sciany pod samym sufitem, wsunac w nie CD na dlugosc do linii scianki i zamknać to UD. jak od spodu dojdzie CD w pionie to juz nic tego nie ruszy.

kumasz o co mi chodzi czy odpalac painta ;D?