Wpis z mikrobloga

Mirki da się obserwując ikonę "połączenia sieciowe" w #windows i te dwie ikonki połączenia komputerów ORAZ wykres bieżący pobierania i wysyłania danych - można stwierdzić czy połączenie jest lub będzie przerwane?

np. korzystając z logowanie do banku lub w systemie jak #lex lub innym rachunkowym wystarcza przerwa w dostępie do sieci przez kilka sekund i trzeba przywracać sesje itd :-(

np. w areo jest to jasne ale jak sprawdzić lokalnego dostawcę że mogę stracić te połączenie..

bo chyba nie ma czegoś takiego do obserwacji co się dzieje z realnym połączeniem?

#informatyka #komputery #pytanie #technologia
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: wiersz poleceń -> ping wp.pl -t (może być oczywiście inny adres). Parametr -t powoduje że ping leci w nieskończoność. Stopujesz wciskając ctrl+x. Zobaczysz, czy masz przerwy, nie powinno być, generalnie po zakończeniu pojawi Ci się podsumowanie i powinno być 100% pakietów odebranych.
To o czym piszesz, że sprawdza połączenie to coś typu watchdog, być może masz w routerze.
@Odczuwam_Dysonans: dzieki, pytam o to od msc i nikt nie skumał

ale skąd taki np. lex czy inne strony o tym wiedzą? jak np. aplikacje bankowe, a jak np. mam areo2 dla uproszczenia windows i przeglądarka typu chrome jakby to powiedzieć "dalej szuka połączenia.." :-)
a na telefonie już widać że areo2 nie istnieje..

ps. dlaczego np. u lokalnego dostawcy, moze coś kombinuje ch..nie cięzko nawiązac połaczenie rano.. trzeba restartować z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: przeglądarka rozpoczęła transakcję i oczekuje na pakiety które nigdy nie przyjdą ;) w końcu kiedyś wywali time-out ale zazwyczaj jak już oczekuje na dane to jest to dosyć długi czas zanim "zerwie". U lokalnego dostawcy tzn co to za internet? Kablówka, linia telefoniczna, radiówka czy co? Musisz restartować router, czy nie ma routera, czy kompa czy co? Ciężko mi się wypowiadać jak nie wiem jak wygląda sieć :P
No a
@Odczuwam_Dysonans: areo ma ten sam ip z w-wy

mam internet radiowy idzie do modemu dostawy do którego nie mam dostępu tylko widok jakiś tajemniczych diod potem idzie do routera.. restartowanie jego nic nie daje

ale 10 razy musze włanczać połączenie sieciowe pod xp włączy wyłącz szukaj sieci aż zaskoczy za którymś razem, jak zostawiam kompa to przerywa połączenie np. po godzinie, raz szybko się ładuje drugi raz osłabia do granic wytrzymałości
@nutka-instrumentalnews: na pewno na aero, jak w każdym dial-upie, IP się zmienia okresowo ;)

Z tego co zrozumiałem, to masz internet z Netii z ich routerem i łączysz się urządzeniami przez wifi. Problem występuje na wszystkich urządzeniach w losowych momentach i potem trudno się znowu połączyć, urządzenia nie dostają adresów itp. Aero jest w jakimś modemie zewnętrznym i na nim jest wszystko OK.
Skoro tak, no to zgłaszaj problem z routerem
@Odczuwam_Dysonans: dokładniej to nie jest oparty na linii telefonicznej ale radiowo przez antenę, netia - obecnie wcześniej był lokalna firma a niestety netia ich przejeła :-(

Netia ma wgląd do ich modemu, co zamienia sygnał z anteny odbiorczej na dachu do kabla intenrnetowego dalej mam własny router i wifi

Dzwoniłem do nich setki razy - mówili że "u nich ok do modemu" a dalej mają w d..pie

Gość co zajmuje sie
@nutka-instrumentalnews: a, no to jak sieć wifi wewnątrz lokalu działa OK i można się do niej połączyć, to rozłączanie i łączenie się z nią ponownie nic raczej nie zmieni.
Pewnie masz tą radiówkę zestawioną długo? Problemem będzie albo drzewo które wyrosło sobie i przesłania nadajnik, albo antena złapała wilgoć - a wilgoć ma to do siebie, że jak jest zimniej to sygnał będzie rwać bardziej, niezależnie czy to drzewo czy rozszczelniona
@nutka-instrumentalnews: sygnał jest OK, ale na połączeniu Twój komp<->Twój router. Windows nie pokaże sygnału na linii antena na dachu<->stacja bazowa operatora. Z resztą na logikę jakby miał, jak sam pisałeś że po drodze jest jakiś modem operatora. Śledzenie pingów nie ma sensu, bo zanim zauważysz że coś jest nie tak to już zdąży zerwać połączenie, na sprzęcie na dachu. Trzeba naprawić i tyle, bo będzie tylko gorzej jeżeli zrywa połączenie. Weź
@nutka-instrumentalnews: bo zrywa połączenie. Z resztą łatwo to zweryfikować komendą którą Ci podałem - nie ma prawa nie być 100% pakietów odebranych, ma nie zgubić ani jednego. Sam sprawdź, najlepiej podłączając kompa kablem z pominięciem Twojego routera. Mam radiówkę od 2003r i niejedną ustawiałem, wiem co mówię ;)
@nutka-instrumentalnews: no możesz sobie stawiać np ping watchdog, najlepiej na routerze jeśli masz taką opcję który będzie śledził stabilność połączenia i w razie problemu np zrestartuje router. Możesz nawet próbować ustalić na którym urządzeniu jest problem np poleceniem tracert wp.pl (czy inny adres). Tylko co Ci to da, jeżeli problem nie leży po Twojej stronie (co możesz sprawdzić wpinając się kompem w miejsce routera) tylko po stronie operatora i sam nic
@Odczuwam_Dysonans: zobacz na wykres ping średnia na szaro.. moim zdaniem dostawca leci w ch..ja ta netia.. na radiówce.. bo to niemozliwe aby były takie rozrzuty

wykres dot.najwolniejszego pingu jaki mozna znalezc z lokalnego host na wifi serwer :-) chodzi wolnej niż strony z Wyspy Wilekanocnej host...

zobacz na rozrzut kropek poszczególnych pingów i srednią to niemozliwe aby kabel tak skakał lub coś fizycznego..
nutka-instrumentalnews - @Odczuwam_Dysonans: zobacz na wykres ping średnia na szaro.....

źródło: comment_1581246798k5n4ZzHIH6a5TfWx8PK1Ux.jpg

Pobierz