Wpis z mikrobloga

w 2014 roku zdiagnozowano u mnie chorobę afektywną-dwubiegunową, nie ukrywam, że choroba ta dała mi w kość, i zmarnowała wiele lat życia, które mogły być piękniejsze niż były. Aktualnie od ponad roku jestem w stanie remisji choroby, czyli nie mam żadnych objawów i można powiedzieć, że jestem zdrowa, ale muszę brać leki i będę je brała do końca życia ¯\_(ツ)_/¯

Walka z chorobą psychiczną, była naprawdę cholernie trudna, wszak to walka z własnym umysłem, ale nie tylko. Spotykało mnie to co większość chorujących, mianowicie brak zrozumienia, stygmatyzacja i przeogromny wstyd, że jestem "wariatką czy świrem.
To już za mną, ale dzięki temu mogę pomagać innym. Udzielam się w projekcie pomagającym młodym ludziom z zaburzeniami psychicznymi. Przeszłam mnóstwo szkoleń, prowadzę warsztaty, rozmawiam z bliskimi osób dotkniętych zaburzeniami, współprowadziłam grupę wsparcia. I robię to wszystko w ramach wolontariatu, żeby pomóc osobom, które zmagają się z tym z czym ja też kiedyś się zmagałam.
I teraz dlaczego piszę ten wpis.
Nadal potrzebujemy wolontariuszy, którzy dzięki swojej stabilności i historii jak wygrały z chorobą psychiczną chcą pomóc innym.
Jeśli mieszkasz na terenie #poznan przeszedłeś/przeszłaś swoją walkę i chcesz pomóc to zapraszamy, bardzo Cię potrzebujemy. Jeśli masz bliską osobę, która zmaga/zmagała się z zaburzeniami psychicznymi to także Twoja pomoc się
przyda.
Ja jestem bardzo zadowolona z tego, że mogę pomagać innym a jednocześnie nadal uczę się rozmawiać i mówic o mojej chorobie, więc korzyści się obopólne. Także, zapraszam osoby do kontaktu.
Jesli jesteś osobą w wieku 15-29, mieszkasz na terenie Poznania i czujesz, że potrzebujesz pomocy też możesz sie ze mną skontaktować, nakieruję Cię na projekt.
Jeśli ktoś z Twoich bliskich ma problem natury psychicznej i chcesz to lepiej zrozumieć, również zapraszam do kontaktu

Jeśli Cię to nie dotyczy a dotarłeś/aś aż tutaj to proszę o plusika dla zasięgu ()

#depresja #schizofrenia #dwubiegunowaafektywna #bipolar #psychologia #psychiatra
  • 65