Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie,
Będę 2,5 dnia w Londynie, pierwsza taka wizyta. Co koniecznie trzeba zobaczyć i jakie są ceny?
Ile pieniędzy przewidujecie na jedzenie i zwiedzanie i transport na tyle czasu na dwie osoby? Ktoś ma doświadczenia z szybkim weekendem w Londynie?
Nocleg i transport z #luton mam ogarnięty.
Przy okazji, ktoś chce fajki z PL? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#londyn #podroze #podrozujzwykopem
  • 13
@MtEden: Koniecznie od razu wykup sobie kartę oystar na dowolnej stacji metra. Płacisz 15 funtów z czego 10 to depozyt, który zwrócą Ci jak oddasz kartę, a za resztę jeździsz. Warto ściągnąć ich apke dzięki której będziesz mógł monitorować za co i ile płacisz. Przez te dwa dni na pewno bardziej się opłaci niż każdorazowe kupowanie biletów. Osobiście polecam zobaczyc Tower Bridge nocą. Fajnie jest przepłynąć się Tamizą tramwajem wodnym na
  • 0
@Bejjata: Oyster wyjdzie lepiej niż pay as you go? Z pewnością druga opcja wygodniejsza. Zatrzymuje się przy kensington holland park i chcę jak najwięcej zobaczyć i oczywiście jak prawdziwy Polak jak najmniej wydać.
Koniecznie od razu wykup sobie kartę oystar na dowolnej stacji metra. Płacisz 15 funtów z czego 10 to depozyt, który zwrócą Ci jak oddasz kartę, a za resztę jeździsz. Warto ściągnąć ich apke dzięki której będziesz mógł monitorować za co i ile płacisz. Przez te dwa dni na pewno bardziej się opłaci niż każdorazowe kupowanie biletów.


@Bejjata na cholerę wprowadzasz zamęt?

@MtEden na 2 dni odbijaj się polską karta contactless, każda osoba
@MtEden: Zależy co lubisz :) Ja wolę spędzać czas "rozrywkowo", więc polecam teatry na West Endzie czy nawet takie głupawe atrakcje jak London Dungeon.

A z darmowych to spacer po Hyde Park, free walking tour (dużo wersji, np. wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza).
@MtEden: jak na Sky Garden nie ma slotów (chociaż sprawdzaj na bieżąco bo czasami ktoś się wypisuje) to obok masz The Garden at 120, też za free, może nie tak miło jak na Sky Garden ale jednak