Wpis z mikrobloga

Mirki tak się zastanawiam. Kupiłem samochód wykupiłem oc +ac(tzn. wysłali mi już i mam zapłacić). Ale samochód ma blachy inne niż miejsce zamieszkania. Ich interesowało miejsce zamieszkania i takie podałem. I w tym certyfikacie jest adres zamieszkania nie zameldowania. I czy odbierając stały dowód rejestracyjny (będą chcieli opłacone OC) nie przyczepią się o to? Niby jest w certyfikacie jak byk miejsce zamieszkania ale już w pocztowym przelewie zrobili miejsce zameldowania.Dzwoniłem tam ale powiedzieli tylko,że obchodzi ich zamieszkanie bo na tej podstawie mogą obliczyć ryzyko.Teraz nie wiem czy tak zostawić czy dzwonić do nich i poprawiać.
#ubezpieczenia #oc #pytanie #ubezpieczenieoc
  • 8
Policzyli Ci składkę na miejsce zamieszkania ale doradca/agent nie wpisał adresu zameldowania co powinien zrobić żebyś miał porządek w papierach. Zadzwoń i poproś żeby poprawili i wysłali poprawiony certyfikat. Składka Ci się nie zmieni (tak jest np w link4)
@szyna18: I tak zrobiłem. Zadzwoniłem, Poprawili odesłali jakiś aneks w którym jest osobno miejsce zameldowania i miejsce zamieszkania. numer polisy ten sam- sprawdziłem. czyli chyba ok .dzięki
@szyna18: A nie orientujesz się czy muszę dzwonić do ubezpieczalni w której był wcześniej uboeczony samochód?bo wziąłem w innej niż właściciel miał.żeby mi nie przedłużyli.ale na logikę nie powinni bo niby na jakiej podstawie
@Gregin77 nie przedłuża Ci, bo umowa nie była na Ciebie, ale jeśli umowa po starym wlascicielu nie byla opłacona w całości to opłaty przejdą na Ciebie. Zapobiegawczo zawsze dobrą praktyką jest zgloszenie, że masz już inne ubezpieczenie i nie chcesz kontynuować tamtego po poprzednim wlascicielu.