Wpis z mikrobloga

@xspeditor: Prawie same bzdury w tym artykule xD ale to nic, pan Robert już niedługo nie będzie musiał się martwić, bo transport krajowy jebnie pod naporem aut wycofywanych ze zdychającej pod naporem pakietu mobilności międzynarodówki. Wtedy pan Robert będzie mógł spokojnie wyemigrować do pracy do Niemiec, gdzie otrzyma ozusowane 1800eur do ręki, co pomniejszone o koszt dojazdów, lub zakwaterowania w DE da mu dokładnie te same pieniądze jakie miał na spokojnej
@wezsepigulke: Struktura demograficzna jest taka, że za 20 lat nie będzie fizycznej, ani matematycznej możliwości utrzymać emerytów, przy ich stosunku liczebności do ludzi w wieku produkcyjnym. Ten system się #!$%@?, a nikt dzisiaj o tym nie mówi. Ludzie, których stać na odkładanie na starość, powinni już o tym myśleć. A idioci jak pan Robert z artykułu, zamiast cieszyć się, że mogą uratować dużą część swoich wypłat przed zmarnowaniem, to jeszcze chcieliby
Gdyby firmy nie kręciły z wypłata mi to nigdy nie miał problemu. Do tej pory można znaleźć firmy które płacą od kilometra albo procent od frachtu. Więc to że stoi nie zarabia jest jak najbardziej prawdą. Infrastruktura w naszych droga chcesz pozostawia wiele do życzenia parkingi są tak małe że wieczorem już jest problem z zatrzymaniem się. Do tego dochodzi fakt że na umowie pewnie 90% kierowców ma podstawę a reszta wypłacana
@JudzinStouner: wszystko jest dobrze do momentu kiedy nie trafisz na jakiś wypadek losowy. Złamiesz rękę nogę już będziesz przeklinał pod nosem że się na to zgodziłeś. Firma nagle przestanie Ci wypłacać a szef będzie tłumaczył za dwa miesiące ci wszystko odda bo akurat ciężki okres. W rzeczywistości już nie jesteś w stanie odzyskać tych pieniędzy
@JudzinStouner: nie wiem czy ubezpieczenie prywatne pokryje coś poza kosztami leczenia dojazdu ewentualnie odszkodowanie za wypadek a przez cały ten czas jesteś bez pieniędzy na życie.

zresztą chyba nie znasz ubezpieczycieli prywatnych zawsze zawsze znajdą coś żeby tylko ci nie wypłacić
@Mintaa: @JudzinStouner: jednego nie rozumie

Skoro ta praca kierowcy to #!$%@? zawód na świecie to po co tak pracują? Dlaczego nie pójdą do innej pracy?

Ja np ciągnę ten wózek bo do 2021 amm ostatni leasing, więc mam średni wybór. Ale kierowcy, po co?
@JudzinStouner zwracam uwagę na coś innego. myślę że zdecydowana większość pokolenia urodzonego w latach 70 i 80 dobrze 10 lat ma przepracowane na czarno w tym naszym kraju pięknym. i można też śmiało powiedzieć że to postawiło naszą gospodarkę po okresie prl-u jako tako na nogi.
@xspeditor: albo można odwrócić zagadnienie - dlaczego sami sobie nie opłacamy wyższego niż minimalny zusu, skoro na chorobowym nie dostaniemy nic od państwa? Może dlatego, że wiemy, że to jest gówno warte, a wpłacane środki są niewspółmiernie wysokie do ewentualnych wypłat, a na starość i tak będzie #!$%@? z tego? Może dlatego @Mintaa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor

po prostu edukacja ekonomiczna kuleje. Tu jest problem największy.


To jest dramat jak w tym kraju potężnie kuleje tak ważny aspekt życia. Ale z drugiej strony wielu chociażby koszykarzy NBA udowodniło, że nie ma takich pieniędzy, których nie można przepierdzielic i w rezultacie na emeryturze sportowej klepać biedę.