Wpis z mikrobloga

Murki, na przełomie sierpnia/września wybieram się na 3 tygodnie do Kanady. Co jest takim must have zwiedzania? Przylatuje i będę przez ten czas mieszkał w Toronto, ale jak najbardziej mogę podróżować gdzie tylko będzie trzeba. Jakieś super widoki? Jak macie jakieś wskazówki to też nie pogardzę :D
#kanada #zwiedzajzwykopem #toronto #montreal
  • 4
@nocnyfilm: Właśnie tak myślę, nad przeleceniem z Toronto do Calgary i ogarnąć nocleg w Banff. Potem może przejechać do Jasper i tam też wziąć nocleg. Wynajmowania aut chce uniknąć, bo przedział 21-25 lat ma dodatkowe koszta około 25$ dziennie, co jest trochę dużym wydatkiem, chociaż nie spodziewałem się, że to może być aż taki problem, bo tak sugeruje słowo >musisz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podprogowiec: auto, bo polecam rozłożyć trasę nocując na kempingach po drodze. Jest kilka szlaków pieszych nad jeziora po drodze, w 1 dzień nie ogarniesz. Nawet robiąc w jeden dzień, to jest trasa gdzie można się autem co 15 minut zatrzymywać, takie są widoki. Przejechałem w 5 dni rowerem bez pośpiechu, pamiętam tylko jeden autobus turystyczny, ale jechałem pod koniec maja. Mimo wszystko nie liczyłbym na liczne połączenia autobusowe w Kanadzie :D
@Podprogowiec Z Toronto jest fajny pociąg do Niagary, gdzie warto wziąć ten stateczek co podpływa do wodospadu. Banff jest duzy, wiec może warto zacząć od niego zamiast martwić się dojazdem do Jasper, zwłaszcza ze nie chcesz brać samochodu. Calgary tez jest niezle