Wpis z mikrobloga

Wróciłem do druku3d i męczę się z ustawieniami, aby wychodziły ładne. Używam Endera 3 Pro, ekofilament od DD, tnę w PrusaSlicer i drukuje w temp 205/65. Dodatkowo kupiłem turbinkę 5015 i wydrukowałem na początku Petsfanga. Ścianki wychodziły super, ale miałem problem z kątami Petsfang kąty. Zaproponowano mi, abym wydrukował chłodzenie od Banta, bo na nim jest super. Ok, wydrukowałem i wyszło jeszcze gorzej Banta kąty. Więc stwierdziłem, że spróbuje zrobić water test. Dla Banta jakiś tam dołek powstał Banta, a dla Petsfangu nic Petsfang. Odkręciłem to chłodzenie i zobaczyłem paluszkiem czy coś to w ogóle dmucha. No i to prawie w ogóle nie dmucha.
Turbinkę 5015 24V zakupiłem na naszym słynnym portalu aukcyjnym od sklepu X3D. Mam rozumieć, że dostałem jakąś chińską turbinkę która w ogóle nie dmucha czy jak?
#druk3d #ender3 #drukarki3d #drukarka3d
Wiem, że dla Petsfangu nawet nieźle wyszedł ten wydruk, ale problem mam z tym, że rogi się zawijają lekko do góry przez co lekki kąt psuje strasznie wygląd wydruku :/
  • 20
@mc_hammer: Właśnie teraz tak sprawdzam ten wentylatorek wentylator i nigdzie nie ma napisane. Wszedłem na aukcje i też nie ma nigdzie napisane jaki ma przepływ. Kupiłem wentylator który był najczęściej kupowany. Dodatkowo popatrzyłem na inne aukcje i też nie piszą jaki ma przepływ. Gdzie kupię tak to dobrą trubinkę 5015? Bo u mnie na 100% jest masakra, a ludzie piszą, że ona jest tak wydajna, że drukują na 50/60 %
@mapache: Na Blackfrogu jest sunon, tylko że 12V za 30zł to bym musiał przetwornice z 24v na 12v założyć chyba? Albo wydrukować chłodzenie na 2 turbinki. Tylko teraz pytanie, czy potrzebuje chłodzenie na 2 turbinki :P
Spróbuje rozejrzeć się w sklepach z elektroniką u siebie. Ostatecznie najwyżej zamówię tego co podesłałeś
@mapache: Na początku z Cury korzystałem, ale miałem problem z wydrukami, a że się mało znałem chciałem gotowca jakiegoś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobrałem od Chep'a profile, wychodziło średnio, poprzerabiałem no i lepiej, ale dalej nie było wow i znalazłem profile do PrusaSlicera od sn4k3. Jak puściłem wydruk i zobaczyłem efekt końcowy to stwierdziłem, właśnie tego szukałem :P
Ale, że się naczytałem i naoglądałem w internecie jakie
@mefius123: o to tak jak ja XD miałem Anycubica I3, w stocku super drukuje. wstawiłem tylko drivery cichsze i było super. i nagle postanowiłem zacząć modować, dałem extruder typu direct a wszystko się #!$%@?ło że sprzedałem drukarkę XD nie chciało mi się juz naprawiać a chciałem coś na innej prowadnicy. to kupiłem nową, i nowa o wiele droższa drukuje gorzej niż ta moja poprzednia w stocku XD dalej nie mogę znaleźć
@mapache: No mam wydrukowanego Petsfanga i Banta. To i to ludzie polecają z tego co czytałem. Jedynie co to wyczytałem, że Banta słaba jest do druku z ABS'u i Petu, bo wentylator hotendu chłodzi za bardzo też stół
@mefius123: niech ma i 2x tyle obrotow ale jak bedzie zle zaprojektowany to tylko bedzie mielił powietrze. Te "turbinki" (wentylatory promieniowe) stosuje sie dla tego, ze potrafia wytworzyc jakies rozsadne cisnienie (przeciwnie do malych wentylatorow osiowych). To cisnienie potrzebne jest jak nie dmuchasz bezposrednio, a kierujesz strumien powietrza przez dysze, mocno go wtedy dławisz.
@100kW: Mnie głośność na razie nie interesuje :P chcę mieć ładne wydruczki. Jak to osiągnę dopiero będę zajmował się "upiększaniem" drukarki.
@mc_hammer: chyba rozumiem. Zaraz wybieram się do sklepu i zobaczymy czy coś mają, i czy coś polecą :)
@mefius123: ten wentyl jest jedyna rzecza, ktora mi przeszkadza, wiec zaatakuje ten temat, bo jest spory raban w pomieszczeniu i meczy mnie po kilku h. Btw, bawisz sie w wydruki testowe - a czy cos poza testowymi teoretycznymi modelami tez nie wyszlo? Pisze z telefonu, nie mam jak przeklikac linkow ktore podales.
@mefius123: zasil zewnetrznie z 12V lub daj 2 w szeregu i jeden zostaw zeby dmuchal na plyte w obudowie. Ja jutro bede mial rezystor ok. 100Ohm do zdjecia obrotow bo az tyle miec raczej tam nie musi ten wentyl. Planuje tez plastikowa obudowe do wyciszenia wibracji, bo caly ten klosz z blachy wibruje, a jest mocowany tylko na 2 srubki blisko siebie, wiec reszta lata. Poki co podkladka z kartonu pod
@100kW: Ja mam chłodzenie od Petsfanga, to tej blaszanej konstrukcji nie mam :P Co do spodu, noga wyszła ładnie, a dupka i ogoń wygląda jak wygląda, bo od 2 warstwy jest już skos z którymi mam problem. Zauważ, że podobnie jest z początkiem ucha.
Trochę 2 wentylatorów nie chce kupować, bo znowu musiałbym nowe chłodzenie drukować. Opcja z zewnętrznym zasilaczem chyba też odpada, słyszałem o jakiś przetwornicach z 24 na 12