Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Zakupiłem dom w stanie surowym.
Jest to dom wolnostojący z poddaszem użytkowym.
Dom jest bez wymurowanego komina.
Czy w związku z tym jedynym rozwiązaniem jeśli chodzi o wentylację jest wentylacja mechaniczna?
Grawitacyjna odpada z uwagi na wspomniany brak komina? Czy jednak jestem jeszcze w stanie ją wykonać? Chciałbym uniknąć kosztów w postaci montażu wentylacji mechanicznej. Pozdrawiam. #budownictwo #wentylacja #instalacjesanitarne #budujzwykopem #budowadomu
  • 12
@Toudi92: normalnie, kupujesz komin systemowy wentylacyjny i murujesz. Przebijasz się przez strop, przebijasz się przez połać dachu i tyle.
Z wentylacją mechaniczną też coś kuć będziesz musiał, bo jakoś anemostaty musisz rozprowadzić, rury do nich dociągnąć itp. Ale jak chcesz robić PC to ja bym szedł w mechaniczną z odzyskiem ciepła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toudi92: jeśli pompa ciepła, to wystarczy Ci wentylacja grawitacyjna w łazience i kuchni. Dostawiasz prefabrykowane bloczki i tyle.
Chciałbym uniknąć kosztów w postaci montażu wentylacji mechanicznej.


@Toudi92:

Przecież wentylatory do mechanicznej będą tańsze nić budowa komina.
Rekuperacji jak nie chcesz to nie musisz wstawiać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eeemil: dzięki. A powiedz mi czy kanały wentylacyjne od parteru mogę ukryć w posadzce na poddaszu? Z tym że mam tam 5cm styropianu i 5 cm wylewki anhydrytowej. Zmieści się?
5cm styropianu i 5 cm wylewki anhydrytowej. Zmieści się?


@Toudi92:

Raczej nie.
W projekcie domu powinieneś mieć wentylacje zaplanowana, jakie kanały i gdzie.

Ja u siebie adaptowałem stary dom, to po prostu ściany działowe (z GK) na poddaszu rozplanowałem tak żeby wewnątrz nich puścić pionowe kanały wentylacyjne ze strychu na parter, a poziome kanały były tylko na strychu.