Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #gotujzwykopem

Po raz kolejny mam przyjemność wziąć udział w zabawie i dostałam taki zestaw:

a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżankę o pomoc.
b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki.
c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

Wybrałam przygotowanie egzotycznej przyprawy. Nie wiem czy do końca jest to egzotyczna potrawa, dla mnie tak, bo chyba nigdy tego nie jadłam, a jak jadłam to kompletnie nie pamiętam (ʘʘ) i raczej nie jest to typowy polski obiad. Postanowiłam zrobić curry w wersji wegetariańskiej z ziemniakami i kalafiorem.

Składniki:
- 1 kalafior, podzielony na różyczki
- 1 cebula, drobno pokrojona
- 500 g ziemniaków pokrojonych w kostkę
- 1 szklanka zielonego groszku
- 1 jabłko, obrane i pokrojone w kostkę
- 3 ząbki czosnku
- 2 łyżki przyprawy curry
- ½ łyżeczki chili
- ½ szklanki mleka kokosowego (ja akurat dałam zwykłe)
- ½ szklanki rosołu warzywnego
- 2 łyżki oliwy lub oleju
- dodałam jeszcze trochę kurkumy, soli, pieprzu

Porcje podane są na obiad dla dwóch osób, ale według mnie to i trzy się spokojnie najedzą.

Dla zainteresowanych mirków na diecie to wyliczyłam, że jedna porcja ma około 450 kcl ((oo)).

Przepis jest banalnie prosty. Obiad do zrobienia w max. 40 minut.
Posiekaj drobno czosnek. Rozgrzej oliwę na patelni i dodaj cebulę, czosnek, chili i curry. Smaż mieszając 2-3 minuty. Dodaj ziemniaki, jabłko i bulion. Gotuj na niedużym ogniu ok. 10 minut. Przyprawy wymieszaj z mlekiem kokosowym i dodaj do warzyw. Dodaj kalafior i całość duś przez ok. 15-20 minut tak, aby kalafior był ugotowany, ale pozostał jędrny. Pod koniec dodaj groszek.

Zaskoczyłam się jak dobre to wyszło i na pewno będę robić to teraz częściej.

PS: Wiem, że mam brzydkie pismo, no ale się starałam xD.

Smacznego miraski!
ewaewa - #mirkowyzwanie #gotujzwykopem

Po raz kolejny mam przyjemność wziąć udział...

źródło: comment_C7YjGceM1nmJIEChZ7RLsz0Yn18NBsuU.jpg

Pobierz