Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam... gdzie szukać osób, z którymi da się na poziomie porozmawiać na różnorodne tematy?

Dzisiaj wpadła mi w ręce lektura na temat chińskich znaków zodiaku. Trochę poczytałem, jednak w internecie jest tyle informacji, które są ogólne, że najwięcej skorzystałbym i wyniósłbym z rozmowy, która się na temacie zna.
To samo z rynkiem nieruchomości - załóżmy, że interesuję się stanem rynku np. w stolicy, przymierzam się do kupna mieszkania, ale nie wiem jak się do tego zabrać, jak negocjować, na co zwracać uwagę - wypok.ru jest zaspamowany bezwartościowymi treściami, portale branżowe mają albo same ogólniki albo mnóstwo niepotrzebnych informacji, więc najbardziej korzystna byłaby rozmowa z ekspertem.
Tematy można mnożyć - chciałbym porozmawiać na temat 2019ncov z kimś, kto faktycznie zna się na temacie, ponieważ na wykopie trafia się może jeden sensowny post na pontyfikat - nie wiem jednak gdzie znaleźć osoby, które są w stanie wnieść coś do dyskusji.

Zauważyłem, że moi znajomi coraz częściej nie dojeżdżają w tego typu rozmowach, nawet chcąc podrzucić jakiś ciekawy temat do dyskusji trafiam zazwyczaj na ścianę.

Jak sobie z tym radzicie? Czy jest w ogóle jedna odpowiedź na moje pytanie?

#pytanie #ciekawostki #swiat #rozwojosobisty
  • 9
@anatomia_porazki chce wyciągać cos z tych spotkań, juz mi sie znudziło samo chlanie i śmianie z memixow w internecie

Jesli uważasz, ze ludzie nie spotykają się, zeby rozmawiać o czymś bardziej ambitnym to nie mam co przekonywac ze jest inaczej
@DestroDevil: Jak zaczynasz się rozwijać, z ludzie z twojego otoczenia nie... to wtedy najczęściej nie ma nici porozumienia/ zrozumienia. Nie wiem jak to wygląda tu, bo bardziej prześmiewania. A chiński kalendarz - Kołcz Majk coś mówił w tym temacie jak pamiętam.