Wpis z mikrobloga

Teraz to głupotę wymyśliłeś, USA wprowadziło swoje przepisy osobne dla każdego kraju Europy w latach 80, gdy integracja europejska jeszcze nie była silna jak dziś. Obecnie coś takiego na pewno nie przejdzie.


@BobMarlej: dlaczego ma nie przejść? Były wizy dla Polaków w przypadku USA i UE nic nie zrobiła, coś tam komentowała, ale generalnie nie przejmowała się. Tak jak w przypadku USA, GB jest teraz państwem trzecim i może sobie kształtować
A jak tam Irlandia Północna? Nie denerwuje ich brexit?

@Davidozz: Irlandczycy robią pod siebie od północy, bo ich eksport to w większości (chyba nawet ponad 70%) eksport do UK. Będą siedzieli cicho z nadzieją, że UK nie wprowadzi ceł na ich towary. A wprowadzi bardzo chętnie, bo zamierza wdrożyć politykę protekcjonalizmu względem rodzimej produkcji. Już nie mogę się doczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: ah chodziło o
O czym w ogóle piszesz? UK w porównaniu z USA to gównokraj, dalej będą od UE silnie zależni.


@BobMarlej: to może inaczej, napisz mi na jakiej podstawie uważasz, że się mylę? Bo dałeś dowód opierający się na analogii i do USA, co z resztą niewiele udowadnia. Nie ma czegoś takiego jak obywatelstwo UE, więc UK może dowolnie kształtować swoją politykę zagraniczną względem Niemiec, Polski i każdego innego kraju w UE
jak się okaże, że Angole teraz muszą do wszystkich państw UE mieć wizę XD i nie ma jeżdżenia sobie po Europie, tylko jak robaki będą przechodzić kontrolę graniczną.


@StrongSilentType: na 100% nie bede miali ulatwien z bramkami dla UE
@mlyn-wodny: Będą mieli z UE specjalne porozumienia, które na to nie pozwolą, na absolutnie samodzielną politykę są po prostu za słabi. No i jak wspomniał poprzednik, z UK mamy silne powiązania handlowe, a nie tylko patologiczno-sebixiarskie.

Poza Stanami jest Norwegia, oni w Unii nigdy nie byli, a żadnych ograniczeń nie wprowadzili.

A zresztą, o czym ja mówię, prędzej wrócą do Unii po nowym referendum (z 70% za return) niż wprowadzą wizy,