Wpis z mikrobloga

Mirki, na prace inżynierską muszę zrobić aplikację mobilną. Chce to zrobić na andorida, nie posiadam phona żeby sobie to testować na żywo.
Będę wykorzystywać w apce beacony.
Nie robiłem jeszcze żadnej apki mobilnej.
Jaki język, technologię wybrać do tego? Znajomy poleca użyć mi Ionic albo Cordova. Nie miałem z tym do czynienia.
Ogólnie może jakiś Mireczek który już jest po pracy podpowie mi jak się zabrać za to, podrzuci jakieś protipy.

#programowanie #aplikacjemobilne #studbaza #programista15k #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@Zaacki: flutter/react native; ale to zależy co ta appka ma robić, bo do aplikacji wykonującej złożone obliczenia nie użyłbym frameworka bazującego na jsie
@Zavis: przewodnik po muzeum wykorzystujący beacony
najtrudniejszym założeniem będzie ogarniecie po gps w którą stronę jest skierowany telefon, np jak w nawigacji od googla
@Zaacki: Jeśli nie istotna jest droga lecz efekt to weź Wordpressa i generator aplikacji mobilnych do wordpressa. W jeden dzień skończysz projekt ;) A do biedronki pojdz po telefon lub z allegro jakas uzywke.
@keton22 czemu? Możesz coś rozwiązać się w tym temacie?
One mają mi tylko pomagac określić w którym miejscu znajduje się użytkownik z telefonem i wyświetlić wtedy informacje na temat np obrazu.
@Zaacki: czyli klasyk. Powinem tak RSSI zależy od częstotliwości (czyli na starcie już jest problem bo BLE to spread spectrum na tyle szeroki że to jest istotne), anten wszystkich zainteresowanych (czyli każdy telefon pokazuje co innego i ma inną charakterystykę), obecności ludzi pomiędzy anteną a beaconem (człowiek to doskonały pochłaniacz 2.4GHz, vide jak działa mikrofalówka), obecności w okolicy jakichkolwiek metalowych przedmiotów (fałszywie wysokim RSSI można dokładnie wykrywać kable w ścianie, wystarczy