Wpis z mikrobloga

@Wlodi62: to normalne. Jak masz dużo szczęścia może trafisz na kartę która piszczy trochę mniej. Najlepiej ustawić limiter (nowa funkcja wprowadzona na CES jako rozwiązanie tego problemu) w driverach na 55fps i cieszyć się ciszą.
  • Odpowiedz
@Wlodi62: Cewki piszczą od chwilowego poboru prądu a nie od FPS. Metro Exodus na Ultra będzie piszczeć bardziej niż Halo Reach dlatego dobrze mieć zapas od ostatniej "niepiszczącej" wartości.
  • Odpowiedz
@Wlodi62: mam ta sama karte raz na jakis czas cewki piszcza nie ma co sie przejmowac. Podkrecona karta sprawuje sie bardzo dobrze. Mialem wczesniej od gigabyte gtx 970 i tez piszczaly o wiele czesciej ale wydajnosc byla bez problemu.
  • Odpowiedz
@Wlodi62: Sprawdź czy na pewno karta, czasami zasilacz też popiskuje. W grach AAA włącz vsync i powinno być ok. Nie wiem czy no od zmiany poboru prądu, ale jeśli tak to możesz spróbować w ustawieniach nvidii zmienić tryb zarządzania energią a mianowicie przejść z optymalnego na wysoką wydajność. Karta wtedy nie będzie zrzucać zegarów i będzie mieć stałe zegary vramu i gpu, a jak potrzeba wejdzie jeszcze w tryb boost.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gawith_Apricot Na szczęście w programach typu Blender, Da Vinci i Photoshop wszystko jest cicho. Dopiero pisk słychać przy grach lub benchmarkach gdzie renderowane jest dużo klatek ;)
  • Odpowiedz
czyli kupiłem drogą kartę graficzną


@Wlodi62: kupiłeś budżetową kartę (x070) w serii gdzie producenci nie wkładają porządnych części (RTX). Da się kupić cewki zalane polimerem które nie piszczą ale to kosztuje.
Wymiana na kolejną 2070 to loteria (na reddicie są tacy amatorzy co przez 10 kart przeszli). Pozostaje ci grać w słuchawkach (nie chcesz) albo grać przy niskim FPS żeby VRM karty nie był obciążony (też widzę że nie chcesz).
  • Odpowiedz
@Wlodi62: Normalne raczej nie, możesz próbować wymienić kartę. Równie dobrze może pomóc zmiana zasilacza, płyty głównej czy podpięcie do innego gniazdka ;) Czasem nawet ustępuje piszczenie po czasie :p
  • Odpowiedz