Wpis z mikrobloga

Zemściło się kupowanie chińskiej karty graficznej
XFX RX 480 4GB 256bit GDDR5 za ~56$ (było taniej, i jeszcze kupony itd) https://www.aliexpress.com/item/4000465620296.html

Ok, jest to RX480 a nie jakiś rebrand hack
Nie jest nowa - choć pozornie z zewnątrz tak wygląda.
W desktop stabilna - działa tydzień uptime
Ale po tygodniu od zakupu (w tym czasie może 1h grania) stała się niestabilna w 3D - średnio około 2-3 minut po włączeniu jakiejkolwiek gry, lub po pierwszym większym wybuchu itp efektach na ekranie - zwis kompa, czarny ekran, czasem błyśnie bluescreen i restart.

Rozebrałem i co widzę?
1. kartę chińczyk czyścił ale nie wszędzie doczyścił - musiała wyglądać jak maszyna budowlana po sezonie
2. pastę nową na gpu nałożył, jakiegoś lejącego się gluta, ale termopadu od mosfetów nie wymienił (źle przylegało, bo "nie wtrafiły w stare dołeczki")
3. gdzieś zgubił (?) blachę pomiędzy koścmi pamięci a radiatorem, w wyniku czego pamięci nie są w ogóle chłodzone.

Teraz zostaje mi szukać używanego chłodzenia (albo uszkodzonej karty) by tą brakującą blaszkę przełożyć, dać nowe termopady i liczyć że może będzie ok.

#pcmasterrace #aliexpress #chinskiecuda #rx480 #amd
hrumque - Zemściło się kupowanie chińskiej karty graficznej
XFX RX 480 4GB 256bit GD...

źródło: comment_LuH3ObYlIsQSWxb7qcWELuUJMbAaZWhk.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@hrumque: to też zależy z tymi chińskimi kartami, od ponad roku mam działającego rx580 firmy Yeston. Raczej nie była refurbem. iGame też podobno dają radę, ta Twoja niestety wygląda na refurb noname już w ofercie.
  • Odpowiedz
nie możesz jeszcze dispute założyć?


@godoto: oczywiście zdążyłęm, ostatni dzień. Ale chińczyk chce bym kartę odsyłał. Poczekam jeszcze jak wtrąci się aliexpress, co oni zasugerują, bo sam rozumisz jaki to problem "udowodnij zdjęciem że karta graficzna jest niestabilna" (a nie jest to wina twojego zasilacza, i reszty komponentów). Ja to wiem, bo doszedłem metodą prób i błędów i przekładania tej karty do innego pc, wymiany zasilacza (500W FSP) na jeszcze lepszy
hrumque - > nie możesz jeszcze dispute założyć?

@godoto: oczywiście zdążyłęm, osta...

źródło: comment_qAcg2rFIsXTpWJDg0OahYXM6xxkK6FB5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: to oficjalnie prawie się tak liczy marketingowo. Ram jest na magistrali 256bit, z częstotliwością 1750MHz, czyli dane 64bit lecą 4x1750 = 7000 - i amd i nvdia tak podaje ten parametr, co w sumie jest dość uniwersalne - bo mówi o realnej przepustowości ramu, obojętnie ilo-bitowe i ilo-MHz zrobią organizację jej dostępu
  • Odpowiedz
walają mi się chłodzenia z 460 mining i chyba p106.


@HamRadioOp: dzięki, doceniam, ale mają inny rozkład pamięci i elementów na pcb, nie przypasuje chłodzenie wprost, a niewprost przerabiać - to szybciej sobie sam na zaprojektuje i wytnę z blaszki miedzianej na cnc, niż przerobię inne...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: w takiej sytuacji zawsze polecam wam mirony kupować od dwal który cale ryzyko bierze na siebie, czyści i testuje kartę a następnie sprzedaje z jakąś śmieszną marżą
  • Odpowiedz
@hrumque: Czyli Asus też oszukiwał bo nie dawał chłodzenia pamięci na RX 470/570 Mining Expedition ciekawe.Możesz przed wysyłką spróbować wrzucić inny bios na kartę mi to pomogło z moim XFX RX480 8GB z ali ,który wywalał sterownik pod obciążeniem .A teraz śmiga jak należy.
  • Odpowiedz
Czyli Asus też oszukiwał bo nie dawał chłodzenia pamięci na RX 470/570 Mining Expedition


@allas: a to nie wiem, ja nie jestem pewien że to chłodzenie MUSI być, tylko patrzać w google po obrazkach ściągniętych chłodzeń z rx480 - to tam jest, i u mnie jest na to miejsce, i u mnie ram osiąga 110'C i się karta wywala - może jakby nie osiągał - to by się nie wywalała ;)
  • Odpowiedz