Wpis z mikrobloga

Oglądałem sobie wczoraj Bosaka u Olejnik i muszę powiedzieć, że co prawda nie jestem wyborcą konfederacji, ale gdybym był, to bym ze wstydu usunął wszystkie swoje wpisy na wykopie i usunął konto ze wstydu, że go popierałem. Przecież ten ziomek jest dzbanem nieprzeciętnym. Olejnik pyta się go jakie studia skończył, to zaczyna wymieniać na jakich kierunkach się uczył, a potem sam się przyznaje, że ich nie skończył.. ()

Nie mówiąc już o argumentowaniu przeciwko Unii, bo mamy droższy prąd i nasza gospodarka traci na tym więcej niż na obecności w UE. Rozumowanie godne brata mojego znajomego który jest rolnikiem. Jego ulubiony argument przeciw UE był taki, że co prawda bez Unii nie miał by dopłat, ale paliwo by było po 2zł i i tak by wyszedł na tym na plus... (°°

Serio ktoś bierze ziomka poważnie jako kandydata na prezydenta Polski? Kogoś kto mówi, że Polsce było by lepiej gdyby była poza Unią? I jeszcze argumentuje, że przecież wcale nie musimy być w Unii, żeby handlować, bo to polega na wymianie dóbr i wcale by nam większe kraje wtedy nie narzucały swoich warunków do handlu.
No po prostu debil z tego Bosaka.

#bekazprawakow #bosak #bosak2020 #konfederacja #bekazpodludzi #polityka
  • 32
a twoj znajomy rolnik ma racje.


@Allbis: a teraz sobie sprawdź cenę paliwa na Ukrainie. Serio myślisz, że w Polsce były by ceny jak w Rosji?

No coz, trudno przewidziec, czy to nie bylby akurat dobry moment na wyjscie przed kryzysem


@karygodnykartofel: oczywiście, bo wiadomo, że w przypadku kryzysu to Polska sobie poradzi sama lepiej.

Bez Unii byłoby lepiej a w strefie wolnego handlu i Schengen są kraje spoza Unii.
@Drakii: Szwajcaria ma PKB większe niż Polska nie tylko liczone per capita. A samo PKB per capita jest niezłym wyznacznikiem stanu gospodarki.
Polecam jeszcze poczytać o tym jaki bilans ma Polska będąc w UE i ile musi płacić Norwegia. Przecież Polska teraz dostaje więcej niż zyskuje. Gdybyśmy chcieli być w strefie wolnego handlu nie będąc w UE musielibyśmy dopłacać. I to gruby hajs. W jaki sposób niby by się to nam
@wodzik: O toto fajny argument, gdzies sa badania, ile wplacamy bezposrednio i posrednio do ue a ile dostajemy? Plus prospekt platnosci do UE w przedziale najblizszych 5-10 lat? Myslenie tylko od wyborow do wyborow jest duzym bledem, trzeba miec dlugoterminowa strategie na najblizsze 10, 25, 50 lat. Osobiscie nie mam zdania w tej sprawie, poza tym, ze kazdy rzad do tej pory przez ostatnie 10 lat byl populistyczny i nie sadze
@karygodnykartofel: ale przecież to nie trzeba żadnych badań, tylko wystarczy poszukać danych: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ile-polska-dostala-z-ue-a-ile-wplacila-do-unijnego-budzetu/qeyfvn6

@Drakii: mogę się mylić, ale bardzo mocno wydaje mi się, że to firmy kupują uprawnienia do emisji CO2 od Polskiego rządu i właśnie do naszego budżetu i mają być przeznaczone właśnie na ograniczanie produkcji CO2 w przyszłości
@wodzik: Tu nie chodzi tylko o Bosaka, cała retoryka środowisk okołonarodowych i okołokorwinowych jest oparta tylko i wyłącznie na zdrowym rozsądku i chłopskim rozumie godnym wujka z wąsem wypowiadającego się na imieninach u ciotki Grażki. Typowe populizmy nie poparte żadnymi (albo szczątkowymi i dopasowanymi pod tezę) danymi. Nie bez powodu mówi się że z korwinizmów się wyrasta, każdy rozsądny człowiek po 20 roku życia zaczyna widzieć że to co ludzie pokroju