Wpis z mikrobloga

I cyk, kolejna zarażona osoba, to przewodniczka wycieczki z Chin. To razem z kierowcą są już potwierdzeni. Ciekawe gdzie była ta wycieczka, w jakich restauracjach jadła, co zwiedzała, w których hotelach nocowała, na których parkingach robiła przerwę na toaletę itp. Może się okazać, że zarazili ludzi na trasie Tokio - Osaka.

W sumie już jest 8 osób potwierdzonych. Dziś rano przyleciał samolot z 206 Japończykami ewakuowanymi z Wuhan, 5 z nich w szpitalu bo mieli objawy grypy, 199 pod obserwacją. 2 osoby odmówiły badań. Na razie nie wykryto wirusa u nikogo z nich. Te dwie osoby które odmówiły są pod obserwacją policji.

W wiadomościach ludzie pytani na ulicy co o tym sądzą mówią, że to nie jest kwestia czy lubią Chińczyków czy nie, po prostu tacy nieodpowiedzialni ludzie zachowują się jak terroryści. Kupili bilet na święta więc pal licho, jadą. Celowo biorą leki obniżające gorączkę by przejść pierwsze skanowanie, na szczęście obecnie wszyscy podróżni z Chin są dodatkowo sprawdzani i już nie jest tak łatwo jak tydzień temu.

#japonia #wiadomoscizjaponii #koronawirus
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 16
Edit sprzed chwili, okazało się że 3 osoby są zarażone, a dwie nie mają żadnych objawów zewnętrznych, to pierwszy taki przypadek w Japonii.
  • Odpowiedz
@SiDi: może już się uspokoi i znajdą lek, generalnie ja bym unikał miejsc typowo turystycznych gdzie jest cała masa Chińczyków z niewiadomego pochodzenia.
  • Odpowiedz
Jak nieodpowiedzialnym #!$%@? trzeba być, żeby ukrywać objawy choroby w takiej sytuacji?


@BiauekPan: większość ludzi na świecie to po prostu debile. Groźny wirus, mam objawy, #!$%@? może uda mi się je ukryć, zarazić 500 osób i sobie umrzeć po tygodniu xD
  • Odpowiedz