Wpis z mikrobloga

Czołem! Szukam Mirka / Mirabelki który/a jest wymiataczem w #excel

Chcę by po wpisaniu konkretnej wartości literowo-liczbowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) w danej komórce arkusza #1 w innej komórce arkusza #2 pojawiła się inna, skorelowana z nią wartość.

Chciałbym też, aby można było "zaprogramować" tak kilka wartości. Np:

Gdy w komórce A1 arkusza #1 wpiszę X, to w komórce A1 arkusza #2 pojawi się XX, ale gdy w komórce A1 arkusza #1 wpiszę Y, to w komórce A1 arkusza #2 pojawi się YY...

Nie wiem czy dobrze to wyjaśniam, pytajcie w pw albo w komciach.

#kiciochpyta #komputery #it #office #excel #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: tylko to zaciąganie nie będzie odbywało się między komórkami na tych samych pozycjach. Wpiszesz w K12 a ma pojawić się w C23 - taki przykład.
  • Odpowiedz
Zagadnienie dotyczy miesięcznego wykonania harmonogramu, więc nie mogę podzielić się plikiem w którym chciałbym żeby to działało (nazwiska pracowników).
  • Odpowiedz
więc nie mogę podzielić się plikiem


@maateq: Możesz, zastąp po prostu trochę "wrażliwych danych" czymkolwiek, a resztę usuń - bo tak to pytanie w stylu "jaka fryzura by mi pasowała? tylko nie mogę wrzucić zdjęcia, bo RODO" :) Zresztą faktycznie wygląda na to, że powinno wystarczyć Ci WYSZUKAJ.PIONOWO.
  • Odpowiedz
Precyzując: oba arkusze są czyste, bez danych. Chcę w jednym coś wpisać żeby w drugim coś innego mi się pojawiło.
  • Odpowiedz
@maateq: JEŻELI stosuje się głównie w prostych warunkach (jeżeli coś, to daj jedno, w przeciwnym wypadku drugie) - oczywiście da się ją zagnieżdżać, ale szybko zaczyna być to nieczytelne i trudne w utrzymaniu. Po raz trzeci: poczytaj o WYSZUKAJ.PIONOWO, bo to jest najprostsza metoda utrzymania takiego słownika, a jeżeli nie będzie ona jednak pasowała do Twojej potrzeby, to daj znać dlaczego i będziemy kombinować dalej :)
  • Odpowiedz